Wpis z mikrobloga

Cześć,

Mam pytanie do Mirków ze świata IT.

Jakie stanowisko jest lepsze w sensie zarobków/ilości pracy/możliwości rozwoju itp? Co byście wybrali? Pracuje jako tester i mam możliwość przejścia na jedno z tych stanowisk, co prawda na poziom juniora ale jednak jest taka możliwość.

Te stanowiska to projekt menadżer i analityk biznesowo-systemowy.

Widzę jak to wygląda we własnej firmie i w poprzedniej to wydaje mi się że analityk ma dużo więcej roboty, ciągle developerzy, testerzy i inni zawracają mu głowę, pisze analizę, ustala wymagania, tworzy dokumentację, ma masę spotkań w tym również z klientem.

PM wydaje mi się że ma spokojniejszą prace, co prawda ma dużo spotkań ale głownie pilnuje żeby wszystko się spinało, zarządza pracami projektowymi, raportuje wyniki, ustawia spotkania itp.

W poprzedniej firmie PM to była osoba która robiła za scrum mastera, produkt owner i PM w jednym. W obecnej firmie to oddzielne stanowiska.

Co byście wybrali? Finansowo wydaje mi się że analityk więcej zarobi ale jest to okupione dużo większą ilością pracy.

Obecnie jako tester więcej czasu spędzam na spotkaniach z klientami, ustaleniach niż na samym testowaniu. Nie chce iść w programowanie.

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji :)

#pracait #praca #pracbaza #programowanie #testowanieoprogramowania #testowanie #korposwiat #korpo
  • 9
  • Odpowiedz
  • 2
@Podajhaslodowifi jeśli nie chcesz iść w programowanie, to wypadniesz za jakiś z obiegu.
Sprawdź sobie jakie technologie były popularne 15 lat, a jakie są dzisiaj. Takie samo koło zatoczymy za kolejne 15 lat
  • Odpowiedz
@jalop: nie chce iść w programowanie bo pisałem trochę automatów i jednak nie bawi mnie to, nie jest to coś w czym czuje się dobrze i chciałbym robić. Wolę stanowiska w których trzeba się bardziej skupic na umiejętnościach miękkich i być dynamiczny

@qusqui21 nie wiem w czym będę lepszy bo jeszcze nie zacząłem jednego ani drugiego. Patrzę też przyszłościowo która z tych profesji może zarabiać lepsze pieniądze bo w sumie po
  • Odpowiedz
@Podajhaslodowifi:

Co byście wybrali? Finansowo wydaje mi się że analityk więcej zarobi ale jest to okupione dużo większą ilością pracy.

Przeciętnie zarobi więcej, natomiast między ponadprzeciętnym PMem a ponadprzeciętnym analitykiem różnica będzie mała i mocno zależna od okoliczności. Podobnie z ilością pracy.

Ja bym to sprowadził bardziej do tego co ci się bardziej podoba i gdzie się widzisz za 5-10lat - jako BA masz bardziej otwartą scieżkę techniczną, a jako PM
  • Odpowiedz
@Podajhaslodowifi: Zajmuję się jednym i drugim, więc mogę co nieco opowiedzieć.
Jeśli chodzi o PM, to tak jak zauważyłeś tutaj głównie skille miękkie. Nie zajmujesz się jakąś konkretną robotą, ale rozwiązujesz problemy kompletnie z dupy, o których czasem nawet nie pomyślisz że mogą wystąpić. Dużo zależy od zgrania pomiędzy Tobą a zespołem, co często zajmuje długie miesiące/lata i jest w dużej mierze zależne od rotacji. Zdecydowanie mniej spokojna praca od Analityka
  • Odpowiedz