Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego SUVy są takie popularne?

Nie wydaje mi się żeby to było jakieś super wygodne auto, siedzisz wysoko jak w busie, do tego osiągi, a raczej przy tej wadze ich brak, opory powietrza. O cenach tych samochodów już nie wspominając.

Czy Ci wszyscy ludzie mieszkają w górach lub dojeżdżają do domów jakimiś polnymi drogami? No chyba nie bo widzę je też siebie na osiedlu.

Jedyny argument jak dla mnie to wyścig zbrojeń na drogach, bo jak wjedziesz w opla corsę taka 2,5t bryła to szanse tych drugich na przeżycie są nikłe.

#motoryzacja #samochody #polskiedrogi
  • 146
Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego SUVy są takie popularne?


@MurLand: bo dla wielu ludzi sa estetycznie zadowalajace, bezpieczniejsze, wygodne i ludzi stac. :)
Pomijając ta wojenke to bawi mnie jak wykopki muszą mieć #!$%@? plecy i kolana od tyrania gdzieś skoro wbicie do passata pod domem jest problematyczne xD #!$%@? wy wszyscy macie już 60 lat czy całe życie kładliście płytki na kolanach? WTF xD
@MurLand mnie sie lepiej wsiada i wysiada, szkielet sie dopominał :) widocznosc lepsza, co ma znaczenie i w miescie i na trasie. Waga nie koniecznie musi byc dużo większa. A spalanie większe, ale do 130km/h bardzo przyzwoite mimo wszystko. Zapinam aktywny tempomat, asystent pasa podkręca kierownice (ale trzymać trzeba!) i sunę wygodnie.
@MurLand: Ty jesteś jakiś niedorozwinięty? Myślisz, że ja kupuje samochód bo mnie obchodzi czy pedalarz ciota na rowerku albo pieszy przeżyje po zderzeniu ze mną? W #!$%@? was mam, samochód kupuję dla siebie i dla wygody. Jeździłem różnymi autami i nic nie równa się wygodzie jazdy SUVem, tym bardziej tutaj gdzie są #!$%@? drogi. Wsiadasz i wysiadasz wygodnie, a nie jak do kartonu. Jeszcze napisz, że twoim zdaniem najlepsze i najładniejsze
@MurLand: Ja to bym wolał jakimś autobusem jeździć na co dzień. Tam to dopiero jest fajna widoczność, poczucie bezpieczeństwa i to większe niż w ciężarówkach. Zajebiste uczucie. A mam porównanie z ciężarówkami, busami i suvami.

Jednocześnie przeraża mnie odrobinę myśl o elektrykach ważących więcej niż suvy, gdzie tak samo jak w przypadku suvów, w zderzeniu z małym o połowę lżejszym autem nie masz szans wyjść cało :(

Jak ten problem rozwiązać
już tłumaczę w przypadku małych samochodów typu Captur, Mokka nie ma żadnego sensu to tylko zabieg stylistyczny. W przypadku większych segment D i E z napędem 4x4 ma duży sens, jest do bardzo pojemny samochód, wygodny i praktyczny, który względnie poradzi sobie w terenie w razie potrzeby. Dodatkowe często duże SUVy typu captiva, Outlander moglby być 7 osobowe zachowując przy okazji oszczędność w spalaniu.
@MurLand: są super wygodne i praktyczne. Większość ludzi nie potrzebuje niewiadomo czego to jakieś gówno suvy im wystarczają. A jak chcesz żeby się prowadził nieźle to bierzesz x5 czy gle
@Strahl jak ludzi stać to sobie kupią auto klasy premium - przestronniejsze, wygodniejsze, jeżdżące dużo lepiej zamiast napompowanego plastikami busa, dwa razy większego niż normalne auto o takim samym wnetrzu/pakownosci, gdzie jedyną wymieniana zaleta to siedzenie wysoko, co w praktyce jest ich największą wadą.
@MurLand: Moda.
Widoczność to jest dobra w busie T4, gdzie masz wielkie szyby wkoło. A w takim suvie? Tylna szyba jak wizjer od czołgu, boczne też pocięte, żeby nadać sportową linię nadwozia xD a pod maską 1,3 ecoboost z napęden na jedną oś.
Nie można pominąć czynnika wielkości, czyli jadąc takim suvem jestem "wyżej" i mi więcej wolno.
@nick230: Tak na pewno ich nie stać jak SUVów jest już tak dużo i wychodzą nowe jak grzyby po deszczu i można kupić nawet jakiegoś starego w cenie zwykłych samochodów xD Tylko ty jesteś taki bogaty i wspaniały i mądry. Inni są biedakami i głupi. Proste xD Jak ktoś nie lubi czegoś co ty lubisz: jest biedny, głupi, przegrywem. Jakim ty małym, zakompleksionym człowieczkiem jesteś xD

I to bezpieczeństwo. Napisałem ci
@MurLand ja mam suva bo jeżdżę nim na ryby. Nie muszę się martwić że gdzieś podłoga zaryje co się wcześniej często zdarzało. a i blokowany dyferencjał też swoje robi. Tylko że ja po mieście jeżdżę głównie rowerem ;)