Wpis z mikrobloga

@qew12: mi sie podobalo, wyszedl taki odprezajacy efekt z ta muzyczka. I jest klimat takiego maminego domu z ta klasyczna kuchenka gazowa i normalnymi przyrzadami do gotowania.

Brzmisz troche niepewnie, widac ze sie stresujesz. Mysle, ze jak na pierwszy raz wyszlo okej. Nagrywaj wiecej, fajnie trafic na taki contencik i sie chwilke zatrzymac, poczillowac. Z czasem pewnie nabierzesz pewnosci w tym co robisz to bedziesz brzmial jeszcze lepiej. A jak nie,
moze i występuje, ale co zrobic jak jej nie odczuwam? neurotoksyny psychiatryczne nie pomogły


@starykuc a próbowałeś kiedyś zrobić jak qew i wstawić coś co zrobisz dla ludzi żeby ci pisali miłe rzeczy?
@qew12: jakiego ryżu użyłeś? Ciężko stwierdzić na nagraniu, ale wygląda trochę jak długoziarnisty, plus na efekcie końcowym nie widać takiego jakby "sosu" - ale to może być kwestia tego że jestem ślepy xd
Generalnie do risotto używa się ryżu krotkoziarnistego, który jest dosyć trudno dostępny w polskich marketach, no chyba że jest jakiś tydzień/sekcja włoska lub azjatycka. Ten krotkoziarnisty nie jest wymyty ze skrobii i podczas gotowania ta skrobia miesza się
Ten krotkoziarnisty nie jest wymyty ze skrobii


@Emerkaes: Kup sobie 1kg sypanego od Sonko. Ten to wypłukać mi się udało dopiero gdzieś za 6 -7 zmianą wody.
Oczywiście to ironia, tak dziadowskiej jakości ryżu nigdy nie miałem. A kupiłem przez przypadek bo jakoś wszystkie inne wymiotło w sklepie.

@qew12 Nie przejmuj się pajacami. Wyszło super? Nie. Wyszło tragicznie? Też nie. Było przeciętnie czyli i tak lepiej niż większość pierwszych filmików. Brzmiałeś