Wpis z mikrobloga

szybkie pytanie odnośnie #dhl i przesyłki z USA

Zamówiłem słuchawki z drop.com, wartość razem z przesyłką to 434$. dzisiaj dostałem aktualizację statusu: HELD AT CUSTOMS, na stronie do śledzenia zamówienia widać też komunikat "Your order has an exception"

Czy oni się ze mną skontaktują w tej sprawię, czy sam muszę zainicjować kontakt? Trzy lata temu miałem podobną sytuację z UPS, ale nie pamiętam już czy ktoś się do mnie odezwał, czy ja sam musiałem zadbać o kontakt.

Z góry dzięki za pomoc

#massdrop
  • 4
@don_baltazar: właśnie mam taką samą sytuację jak Ty i znalazłem twój wpis przez google. xD
możesz powiedzieć jak się to potoczyło u ciebie? Dostałeś jakiś list polecony z Poczty Polskiej z informacją co robić?
@zelgawis2: dostałem mailowe zawiadomienie od WER WAR OLZ Magazyn Warszawa. W zawiadomieniu były załączniki ze zdjęciem paczki oraz instrukcjami postępowania. Jeśli dobrze pamiętam, to musiałem wykazać kwotę jaką zapłaciłem za przedmiot (screeny, potwierdzenie przelewu) oraz udzielić pełnomocnictwa w najbliższym oddziale poczty, by można było pobrać ode mnie gotówkę za naliczony VAT i cokolwiek tam jeszcze było. Płatność tylko gotówką. Musiałęm dopłacić ok 400zł jeśli dobrze kojarzę.

Oczywiście instrukcje gdzie wysłać dokumenty
@don_baltazar: dzięki za info. to mogę powiedzieć, że u mnie już jest trochę inaczej, bo żadnego maila/listu poleconego nie dostałem, a mimo to przesyłka zmieniła status na "CLEARED CUSTOMS", a więc przeszła oprawę celną bez konieczności wysyłania dodatkowych dokumentów (faktura, potwierdzenie płatności). Także to na plus.

Na minus z kolei kolejny status, który mi wyskoczył: "Your order has experienced a failed delivery attempt". Rzekomo nie powidoła się próba dostarczenia przesyłki, pomimo
@zelgawis2: w ogóle z PP są problemy ostatnio... Jedna z przesyłek szła ostatnio 1.5 tygodnia (polski sklep), druga zaś z Chin nadana już w kraju 3. grudnia, dwukrotna zmiana statusu na "terminal przeładunkowy" 4. grudnia i od tamtej pory cisza. Wygląda na strajk włoski czy coś. Na przestrzeni ostatnich lat nie miałem takich problemów, może nie był to poziom firm kurierskich, ale było wystarczająco dobrze.