Wpis z mikrobloga

obecna sytuacja na rynku #nieruchomosci to █▬█ █ ▀█▀ na skalę całej historii gatunku ludzkiego

Mieszkam niedaleko dużego miasta a starzy budowali się w okolicy roku 2005 - dom 200m2 z działką, stary pracował za granicą w normalnej pracy (żaden polityk, lekarz, prawnik itp.) po jakiś 6 latach spłacił kredyt i ma dom na własność. Podobnie reszta sąsiadów, wszędzie pełno januszy z domami po 2 piętra i passatem b5 na posesji zarabiających średnią krajową

Z kolei 500 metrów dalej znajduje się osiedle DEVELOPERSKIE gdzie mieszkają ci wszyscy co kupili domy po 2019 - pracujący w korpo z toyotami c-hr w leasingu w szeregowcach po 50m2 kupionych za >400k niektórzy pewnie mają tu konto i udzielają się na tagu neuropa, bekazpisu, bekazkonfederacji i cisną bekę z dziadów głosujących na PIS. Niestety mogą patrzeć z góry na boomerów jedynie w przenośni, bo to oni patrzą codziennie na osiedla developersie z góry ze swojej 30m2 sypialni na piętrze

Doszliśmy do momentu, w którym nie mając dobrze prosperującej firmy lub będąc wybitnym specjalistą nigdy nie osiągniesz tyle co twój stary kupujący w 98' mieszkanie za 30k zł pracującym w cegielni, brutalny #agepill

Edit: dopiero przeczytałem wpis @Viado , idealnie wpasowuje się w to co napisałem

#nieruchomosci #przegryw #mieszkaniedeweloperskie
iluvmypickle - obecna sytuacja na rynku #nieruchomosci to █▬█ █ ▀█▀ na skalę całej hi...

źródło: nfnfnfnf

Pobierz
  • 96
@iluvmypickle: Na starym wykopie opisywałem ludziom jak 20-30 lat temu ludzie budowali metoa własną bez kredytu Domy i gospodarstwa rolne. moi dziadkowie za mielenie zboża w małej maszynie pobudowali GOSPODARSTWO

sąsiad klepał buty przez 5-7 lat i pobudował dom 300 m2 wszystko z pracy rąk bez kredytu!

A teraz nowo Bogaccy #!$%@? sie w kredyty na 20 -30 lat w betonowe złoto i jeszcze śa dumniejsi od Januszy którzy.

Te przyszłowiowe
Na starym wykopie opisywałem ludziom jak 20-30 lat temu ludzie budowali metoa własną bez kredytu Domy i gospodarstwa rolne. moi dziadkowie za mielenie zboża w małej maszynie pobudowali GOSPODARSTWO


@dzikuZplasriku:

A brales kiedys poprawke na to, ze mogli sobie wybudowac to gospodarstwo bo byli relatywnie przywiazani do ziemi, a aktualnie kredyciarz tego samego nie zrobi, bo kwestie zarobkowe ciagna go w kierunku duzych miast, gdzie bez kredytu nie kupi nawet samej
bardzo dużo nieruchomości należy do polityków

Politycy tworzą prawo bezpośrednio zwiększające cenę nieruchomości

Powiedz że to wszystko dla ludzi


Profit. I tak się zarabia pieniądze, nie ciężka praca a kolesiostwem i układami. Cóż za proludzki kraj.
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

Te przyszłowiowe Janusze #!$%@? kawał dobrej roboty, nie brali kredytów, oszczędzali, inwestowali w swoje profesje by je skalować.


A teraz typowy KREDYCIAZ mówi że ma dom lub mieszkanie, heheheh bedzie jego jak go spłaci...


@dzikuZplasriku: Jakbyś w 2018 roku zaczął odkładać 3k miesięcznie na mieszkanie to dzisiaj musiałbyś dołożyć do tych oszczędności jeszcze więcej niż cena mieszkania w 2018 roku. Kto wziął kredo na niskiej stopie, a potem zamroził na 5
@iluvmypickle: też mam bekę z tego jak dzisiaj wygląda moja okolica.
Dom 130m wybudowany w 2000 roku przez moich rodziców, miejscowość podwarszawska, 500m od stacji kolejowej.
Wtedy wszędzie wokół raczej biedniejsi mieszkańcy, stare domki, gdzieniegdzie kostki prl, ogolnie raczej typowa klasa robotnicza.
Dzisiaj po 20 latach te budynki są wyremontowane, wyglądają jak ładne, zwyczajne domki na przedmieściach z działkami po 1500m
Mieszkają tam ci sami zwykli robotnicy, kierowcy itd, pod domem
@strfkr: ja ci powiem, jaki on ma problem. Nie zdaje sobie sprawy z tego, że nawet odkładając 100k rocznie nie wybudowałby w 10 lat domu, takiego, jak budowano jeszcze 15-20 lat temu, tj. >250m2. Ludzie biorą kredyty, bo zdają sobie z tego sprawę. Ba, większość ludzi na Wykopie dalej myśli, że budowa 200m2 w stanie pod klucz łącznie z działką, to coś, co można ogarnąć za 600k (w czasie, gdy wykonanie