Wpis z mikrobloga

obecna sytuacja na rynku #nieruchomosci to █▬█ █ ▀█▀ na skalę całej historii gatunku ludzkiego

Mieszkam niedaleko dużego miasta a starzy budowali się w okolicy roku 2005 - dom 200m2 z działką, stary pracował za granicą w normalnej pracy (żaden polityk, lekarz, prawnik itp.) po jakiś 6 latach spłacił kredyt i ma dom na własność. Podobnie reszta sąsiadów, wszędzie pełno januszy z domami po 2 piętra i passatem b5 na posesji zarabiających średnią krajową

Z kolei 500 metrów dalej znajduje się osiedle DEVELOPERSKIE gdzie mieszkają ci wszyscy co kupili domy po 2019 - pracujący w korpo z toyotami c-hr w leasingu w szeregowcach po 50m2 kupionych za >400k niektórzy pewnie mają tu konto i udzielają się na tagu neuropa, bekazpisu, bekazkonfederacji i cisną bekę z dziadów głosujących na PIS. Niestety mogą patrzeć z góry na boomerów jedynie w przenośni, bo to oni patrzą codziennie na osiedla developersie z góry ze swojej 30m2 sypialni na piętrze

Doszliśmy do momentu, w którym nie mając dobrze prosperującej firmy lub będąc wybitnym specjalistą nigdy nie osiągniesz tyle co twój stary kupujący w 98' mieszkanie za 30k zł pracującym w cegielni, brutalny #agepill

Edit: dopiero przeczytałem wpis @Viado , idealnie wpasowuje się w to co napisałem

#nieruchomosci #przegryw #mieszkaniedeweloperskie
iluvmypickle - obecna sytuacja na rynku #nieruchomosci to █▬█ █ ▀█▀ na skalę całej hi...

źródło: nfnfnfnf

Pobierz
  • 96
  • Odpowiedz
kiedys jak fabrykant zakladal fabryke, to zeby sciagnac pracownikow budowal im mieszkania (czworaki).


@qusqui21:

i obstawiam, ze musieli tyrac w tej fabryce do smierci, liczac ze po drodze nie zostana inwalidami, bo wraz z zaprzestaniem pracy w tej akurat fabryce tracili prawo do lokali ?

a obecnie w jaki sposob maja pracownikom mieszkania budowac np niewielkie firmy uslugowe czy startupy ? w szczegolnosci gdy nie wiadomo do konca jak dlugo sie
  • Odpowiedz
nigdy nie osiągniesz tyle co twój stary kupujący w 98


@iluvmypickle: nie dopisałeś "twój stary jebiący za granicą po 10h dziennie pon-sob" wtedy to ma sens.
bez starego dymającego za granicą kilka lat nie było absolutnie żadnej opcji na mieszkanie (chyba, ze to te za damski ch. od miasta/gminy co rozdawali jak komuna upadła)
  • Odpowiedz
@iluvmypickle: niestety to prawda, realna wartość pracy i pieniądza tak bardzo upadła, że 90% ludzi nie dojdzie do większego majątku niż ich rodzice. Ja sam swoją przyszłość zamierzam oprzeć na wynajmowaniu tego co zostanie mi po dziadkach i rodzicach bo ich domy są w wygodnych lokalizacjach
  • Odpowiedz
Dokładnie, po #!$%@? prolowi ze średnią krajową dają kredyt po same jaja?


@JanRouterTrzeci: Żeby ich uwiązać w kraju i doić, Polaki mają zamiłowanie do drożyzny więc sami sobie to i tak usprawiedliwiają.

Dziwnym trafem mieszkania na zadupiach sa nawet teraz znacznie tansze, tylko ciekawe czemu wszyscy stamtad spieprzaja zamiast sie tam zjezdzac kupowac nieruchomosci.


@ChrobryLubiBobry: Jest kompletnie odwrotnie a np. w Wielkopolsce to już całkiem i szkoda po raz tysięczny
  • Odpowiedz
A teraz typowy KREDYCIAZ mówi że ma dom lub mieszkanie, heheheh bedzie jego jak go spłaci...


@dzikuZplasriku: Wydaje mi się, że trochę upraszczasz. Tzn to wszystko prawda, ale działo się w zupełnie innej rzeczywistości - popatrz chociażby na to ile warte były euro czy dolary zarobione wówczas za granicą, do tego dzisiejsza inflacja powoduje, że bardziej opłaca się wziąć kredyt niż budować za to co się odłoży. Wydaje mi się też,
  • Odpowiedz
Na starym wykopie opisywałem ludziom jak 20-30 lat temu ludzie budowali metoa własną bez kredytu Domy i gospodarstwa rolne. moi dziadkowie za mielenie zboża w małej maszynie pobudowali GOSPODARSTWO


sąsiad klepał buty przez 5-7 lat i pobudował dom 300 m2 wszystko z pracy rąk bez kredytu!


A teraz nowo Bogaccy #!$%@? sie w kredyty na 20 -30 lat w betonowe złoto i jeszcze śa dumniejsi od Januszy którzy.


Te przyszłowiowe Janusze #!$%@?
  • Odpowiedz
@iluvmypickle: Kurła.
Pamiętam jak za gówniaka sąsiad kupił działkę za 5k.
20 Lat później ja kupowałem działkę obok za 35k.
A teraz jeszcze inna działka obok poszła za 120k.

Ziomek 13 Lat temu wybudował dom za 250k
A teraz inny ziomek buduje podobny za 1.250k
  • Odpowiedz
@iluvmypickle: jedyne co celuję to stare budownictwo blisko centrum w mieście wojewódzkim, bo ono zawsze będzie w jakiejś cenie. Deweloperska klitka ma tyle sensu co nic. Fajnie jest jak jesteś singlem na dorobku, bo prestiż, auto, itp. Problem jest jak masz rodzinę, musisz wszędzie wozić dzieciaki, bo deweloper nie zapewnia normalnych szkół i przedszkoli, ani nawet porządnego miejsca do zabawy.
  • Odpowiedz
@dzikuZplasriku doszliśmy do punktu gdzie kredyt jest drogi mimo podnoszenia średniej krajowej xd. masz te wszystkie dodatki od państwa na które developerzy tylko czekają z resztą nie tylko oni widać to w każdej branży; fryzjer kiedyś brał 20-25 teraz -50.fotowoltaika i pompy ciepła?-podniesli ceny bo są dotacje przeciez.może to inflacja a może też po prostu ludzie zaczęli podnosić ceny bo czuja że można wyruchać kogoś.
  • Odpowiedz
@mikeeho: Tak kredytem pompuje sie gospodarke. Kasa przeleci prze zupe i dooki jest to sie kreci jak zabraknie to jest twarde ladowanie.

Skoro Kredyt i Leasing jest takim zbawieniem gospodarki to dlaczego królestwo kredytu i leasingu Upadło ?
Mówimy o Detroit bo to miasto w kótrym pilotazowo zaczeto Leasinki i opłaty abonamentowe.
  • Odpowiedz
@Leszcz_pancerny_w_rzucik_malowany No to gratuluje, ale to nie jest osiągalne dla zdecydowanej większości ludzi, nawet tego starszego pokolenia, co jeszcze potrafiło robić różne rzeczy. Dziś ogarnięta osoba, która powiedzmy zrobi samemu jakieś 30-40% rzeczy przy budowie samemu i tak zapłaci bardzo dużo
  • Odpowiedz