Wpis z mikrobloga

obecna sytuacja na rynku #nieruchomosci to █▬█ █ ▀█▀ na skalę całej historii gatunku ludzkiego

Mieszkam niedaleko dużego miasta a starzy budowali się w okolicy roku 2005 - dom 200m2 z działką, stary pracował za granicą w normalnej pracy (żaden polityk, lekarz, prawnik itp.) po jakiś 6 latach spłacił kredyt i ma dom na własność. Podobnie reszta sąsiadów, wszędzie pełno januszy z domami po 2 piętra i passatem b5 na posesji zarabiających średnią krajową

Z kolei 500 metrów dalej znajduje się osiedle DEVELOPERSKIE gdzie mieszkają ci wszyscy co kupili domy po 2019 - pracujący w korpo z toyotami c-hr w leasingu w szeregowcach po 50m2 kupionych za >400k niektórzy pewnie mają tu konto i udzielają się na tagu neuropa, bekazpisu, bekazkonfederacji i cisną bekę z dziadów głosujących na PIS. Niestety mogą patrzeć z góry na boomerów jedynie w przenośni, bo to oni patrzą codziennie na osiedla developersie z góry ze swojej 30m2 sypialni na piętrze

Doszliśmy do momentu, w którym nie mając dobrze prosperującej firmy lub będąc wybitnym specjalistą nigdy nie osiągniesz tyle co twój stary kupujący w 98' mieszkanie za 30k zł pracującym w cegielni, brutalny #agepill

Edit: dopiero przeczytałem wpis @Viado , idealnie wpasowuje się w to co napisałem

#nieruchomosci #przegryw #mieszkaniedeweloperskie
iluvmypickle - obecna sytuacja na rynku #nieruchomosci to █▬█ █ ▀█▀ na skalę całej hi...

źródło: nfnfnfnf

Pobierz
  • 96
  • Odpowiedz
@farew3Ell: dokładnie, kredyt na mieszkanie dom powoduje to że nie płacimy tyle co na umowie kupna sprzedaży nieruchomości tylko ludzie płaćą kwoata + kredyt a to czasami jest 100% tego co nieruchomość powinna kosztować i ten sposób okrada sie tych co pracują

A ludzie którzy potrzebują domu by wychować dzieci musza isć na układ 50% swojej pracy na dom i 50 % swojej pracy na bank
i wychodzi na to
  • Odpowiedz
@ChrobryLubiBobry: Syn a wnuczek moich Dzidków ma to samo przywianie do Ziemi i musiał zaciągnąć 350 000 kredytu na stan surowy by wybudować dom w wiosce obok bo z majatku nie wiele można podzielić jak ma sie 5 dzieci a oni maja czasami po 6 dzieci

:) wiec niestety o przywiazaniu do ziemi nie ma tu mowy, tak jest to ułatwienie ale on tyle nie pobuduję beąć tym samym producentem
  • Odpowiedz
@iluvmypickle: To nie jest śmieszne, sąsiad emeryt który przeszedł na wcześniejszą (pracował na kolei) za kasę z pracy w GB i w Niemczech na szparagach postawił dom. Co prawda wziął pożyczkę aby skarbówka mu nie #!$%@?ła ale spłacił ja szybko z tej kasy.

BTW ostatnio narzekał, że musiał wysłać podanie o ponowne przeliczenie emerytury i wkurzony mówił, że niech mu tylko obniżą emeryturę. Dostał WIĘCEJ XD niemal 5k co miesiąc
  • Odpowiedz
Ja nie rozumiem ludzi, ktorzy kupuja szeregowce, czy inne klitki na "zadupiu". Przeciez to najgorsze rozwiazanie z mozliwych, laczace wady mieszkania i zadupia.


@wiewiorka_na_kolankach: szeregówki właśnie łączą zalety domu i mieszkania. oczywiście pod tym jednym warunkiem, że nie są na zadupiu.
  • Odpowiedz
@iluvmypickle: Uwaga, wyjaśniam powód: wtedy budowało się tanio, byle mieszkać. Teraz narzucą ci tyle warunków, przepisów, norm emisji, certyfikatów energetycznych, że dom zaczyna kosztować bliżej miliona złotych.

Do tego inflacja, napływ Ukraińców (ogromny wzrost popytu), kredyt 2% i jest jak jest.
  • Odpowiedz
I to, że ktoś ma leasingi nie oznacza, że go nie stać za gotówkę, tylko w wielu przypadkach tak się bardziej opłaca wziąć na firmę


@pokey: @Lambo994 W wielu bo w przypadku użycia mieszanego maaaaało kiedy ale do tego większosć się nie przyzna, tak samo jak sie nie przyznają o ile wzrosło. Ale najlepsze że często i tak nie sumują tego, liczą, nawet nie wiedzą co ich dodatkowo kosztuje,
  • Odpowiedz
@szwedes: to powiem ci, że to wszystko jest banalnie proste. Robiłem wszystko sam biorąc informacje od kierownika budowy i ludzi z innych budów dookoła. Wtedy jeszcze internet nie był jakiś przesadnie popularny. To co trzeba przemyśleć to technologia w jakiej budujesz. Jeśli wybierzesz prosta- robota będzie prosta. Ja wybrałem beton komórkowy na klej i stropy z płyt prefabrykowanych. Dobierałem technologię tak, żeby nie wymagała skomplikowanej wiedzy i ronotników. NP strop
  • Odpowiedz
Na starym wykopie opisywałem ludziom jak 20-30 lat temu ludzie budowali


@dzikuZplasriku: a #!$%@? dobra, przepraszam, zaraz wyciągnę z piwnicy wehikuł czasu i #!$%@? do 1990 i sobie dom postawię za 15 tysięcy złotych. Głupi ja, że do tej pory o tym nie pomyślałem.

teraz typowy KREDYCIAZ mówi że ma dom lub mieszkanie, heheheh bedzie jego jak go spłaci...


Ja #!$%@? jaki debil z zerową wiedzą i chłopskim rozumem xDDDD
  • Odpowiedz
obecna sytuacja na rynku #nieruchomosci to █▬█ █ ▀█▀ na skalę całej historii gatunku ludzkiego. Mieszkam niedaleko dużego miasta a starzy budowali się w okolicy roku 2005 - dom 200m2 z działką, stary pracował za granicą w normalnej pracy (żaden polityk, lekarz, prawnik itp.) po jakiś 6 latach spłacił kredyt i ma dom na własność.

I kto ma lepsze życie, janusze robotnicy z pensjami 3k netto, czy korpo szczurki z
  • Odpowiedz
"stary pracowal za granica (...) po jakiś 6 latach spłacił kredyt i ma dom na własność. Podobnie reszta sąsiadów, wszędzie pełno januszy z domami po 2 piętra i passatem b5 na posesji zarabiających średnią krajową"

@iluvmypickle to ja jednak wole moje zycie, czyli praca w korpo, auto w leasingu, brak emigracji, 70 metrowe mieszkanie z kredytem na 35 lat, ktory splace w 7-10 lat, wakacje doslownie gdzie chcę itd itd.

"nigdy
  • Odpowiedz