Wpis z mikrobloga

rok 2029
Korwin dochodzi do władzy
jedziesz samochodem prywatną drogą do pracy
od twojego samochodu odpada koło
wpadasz na drzewo i łamiesz kark
pozywasz producenta samochodów
prywatny sąd orzeka, że powinieneś wiedzieć co kupujesz a chcącemu nie dzieje się krzywda
kup sobie wózek inwalidzki i chciej jechać do domu
właściciel drogi zatrzymuje cię i pozywa cię za zablokowanie drogi i uszkodzenie drzewa które było jego mieniem
sąd skazuje cię na 9000 dolanów
@ananasowy: @deeprest widzę, że strasznie dużo socjalistów jest teraz wśród młodzieży szkolnej. Ciekawe skąd to wynika? Pewnie myślicie, że jak wam tata nie chce kupić mieszkania to socjaliści wam dadzą xD Sam fakt, że piszecie te swoje wypociny na portalu który powstał "kapitalistycznie" czyli nastawiony na zysk. W swoim socjalistycznym świecie byłby tylko jeden portal "TVP.pl" gdzie byście mogli przeczytać jak jest dobrze w kraju.
@OskarDw: Nie jest pomijalny. W tej chwili takim rodzinom żyje się bardzo ciężko, bo mimo pomocy państwa muszą żebrać, zakładać zbiórki i rezygnować ze wszystkiego. Jeśli ktoś chce świadomie się w to pakować, to jasne. Przy zakazie aborcji każemy kobietom skazywać się na piekło bez żadnej pomocy. W sytuacji kiedy nie da się pracować przy takim dziecku, bo wymaga stałej opieki dzień i noc, niższy podatek nie jest żadną zachętą.

@
@deeprest: Jak nie jest, nawet jak damy każdej tej kobiecie 10k miesięcznie to wychodzi jeden Sasin rocznie. Grasz na emocjach po prostu, a to PO z PiS były za zakazem pracy dla opiekunów osób niepełnosprawnych.
@ananasowy:

najlepszym systemem jest socjalizm gdzie siłą zabiera się owoce czyjeś pracy

@inflacja_biedaku: przecież to jest dosłowna definicja kapitalizmu xD ja wiem, że internet to w 99% prawicowo-kapitalistyczna propaganda, ale że tak im się udało wam zlasować mózgi, że mówicie że czarne to białe to w jakimś sensie jest imponujące


XD biją cię w pracy?
zalogowanyuser - @ananasowy: 
najlepszym systemem jest socjalizm gdzie siłą zabiera s...

źródło: 359821980_1010115727070435_3465686239377216963_n

Pobierz
@lukija: Mem mnie śmieszy, mimo że przez długi okres libertarianizm był mi bliski (chociaż nie w formie proponowanej przez korwinistów, a obecnie odchodzę od radykalności libertarian na rzecz szeroko pojętego liberalizmu), z tego co widzę część ludzi utożsamia libertarianizm z najbardziej radykalnymi odłamami tego nurtu: akapem i minarchizmem, natomiast są też mniej skrajne definicje libertarianizmu, uznające opodatkowanie i finansowanie ze strony państwa kluczowych celów (np. neolibertarianizm). Są nurty konserwatywne, jak i
@Lefty:

ani socjalizm ani kapitalizm nie będą działać dobrze póki istnieje człowiek xd


szacuje się wymordowano 100 000 000 (słownie: sto milinów) ofiar w imię komunizmu a on nadal nie zadziałał, to prawda, że żeby zadziałał komunizm trzeba zabić wszystkich, ale żeby zadziałał kapitalizm nie potrzeba ani jednej ofiary, żadnych obozów pracy, gułagów, natomiast na przełomie XIX i XX wieku miliony emigrowały do USA gdzie panował ten "antyludzki system", ciekawe dlaczego?
zalogowany_user - @Lefty: 
ani socjalizm ani kapitalizm nie będą działać dobrze póki ...

źródło: 360212932_603847931830097_89122847421107014_n

Pobierz
@lukija: tbh wciąż o 5 poziomów wyżej niż stare próchna co albo nie mają własnych poglądów od 50 lat, albo mają wpojone/wydumane poglądy od 50 lat nad którymi nigdy w życiu poważnie się nie zastanowili ani nie dyskutowali o nich z innymi na poważnie z otwartą głową

w tym memie widzę dzieciaka co jakiś wysiłek umysłowy włożył w swoje poglądy i przeanalizował posiadane informacje i mam ochotę z nim przeprowadzić jakąś