Wpis z mikrobloga

@Nie_bede_mial_zony: Skąd w tobie tyle jadu? Co za różnica czy ktoś płaci gotówką czy kartą? Dopóki ktoś nie pieprzy głupot, że powinniśmy odejść od gotówki, to niech sobie płaci podskórnym czipem w policzkach. Podajesz skrajny przykład, gdzie nie działa terminal. Tak samo masz pretensje do ludzi, gdy rzucają 50 monet na ladę i "niech se pani policzy"? Osoba która nawet nie potrfi przeliczyć monet nie jest robakiem/jest #!$%@?? Sam płacę raz
Ojej przerwa w działaniu.


@Nie_bede_mial_zony: ile razy miałeś przerwę w działaniu? Raz na trzy lata?

Co za różnica czy ktoś płaci gotówką czy kartą?


@krzyu: taka, że biloniarze spędzają więcej czasu na dłubaniu miedziaków, żeby odliczyć, niż kasowaniu produktów. Człowiek z RiGCzem podchodzi do kasy, skanuje kartę, chowa produkty i wychodzi, zamiast bawić się w numizmatykę. I może iść do samoobsługowej i ogarnąć to w ułamek czasu.
@Nie_bede_mial_zony: Widocznie jestem ociężały umysłowo. Trudno. Przynajmniej nigdy kasy mi nie braknie (o ile w ogóle jakąś mam), nie szukam 5 groszy w portfelu kilka minut. Kolejki przy bankomatach i na pocztach omijają mnie (gdy jest okres wypłat emerytur). Korzystam z kas samoobsługowych miło patrząc się na zimny wzrok kolejki obok. No trudno.
@AtoMan: ile to razy stałem przy kasie, miałem banknot 20 zł i rzeczy warte 19,99 zł i chciałem dać banknot i odejść po prostu, ale kolejkę blokował jakiś sojarz, który próbował płacić blikami, kartami, zegarkami czy #!$%@? i hehe coś nie działało.
BTW płatność banknotem 20 zł jest szybsza od wklikiwania kodu blik i potwierdzania go w telefonie PINem.