Wpis z mikrobloga

Minął 0 (z 70) dzień wakacji.

To już 5. edycja smutnej akcji wakacyjnego publikowania map śmiertelnych wypadków w wakacje.
Postaram się codziennie wrzucać mapę, listę wypadków i statystyki pod tag #smiertelnewypadki (na ile pozwoli mi zmianowa praca i inne obowiązki). Postaram się także porównywać liczby z tymi w poprzednim roku.

Główny autor @absoladoo zrezygnował z prowadzenia tematu, a jako że w poprzednich latach pomagałem mu z tworzeniem tego zadania, to postanowiłem wyręczyć go i przejąć cały temat.

Dzisiaj wyjątkowo i jednorazowo pozwolę sobie otagować również: #policja #kryminalne #csiwykop

#smiertelnewypadki <- od jutra będę już tylko korzystał z tego tagu.
Salido - Minął 0 (z 70) dzień wakacji.

To już 5. edycja smutnej akcji wakacyjnego pu...

źródło: 1-392529

Pobierz
  • 83
  • 0
Jakoś rok temu widziałem taki wypadek przy autostradzie w okolicy Wrześni gościu sprzątał pobocze razem z innymi trafił go bus. Następnego dnia sprawdziłem czy przybyło kropki na tej mapie niestety tak.


@JanuszPDM: Zerknij tutaj Czasem Policja raportuje wypadek po 2 lub 3 dniach.
@Salido: poprzedni rok:
375 wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji.
373 ofiary śmiertelne w wypadkach drogowych od początku wakacji.
47 osób zmarło w ciągu 30 dni od zdarzenia drogowego w którym uczestniczyły

Czyli w trakcie wakacji w 375 wypadkach zginęło w sumie 420 osób

https://wykop.pl/wpis/67473625/koniec-wakacji-2022-minal-69-z-69-dzien-wakacji-w-
@ZygmnuntIgthorn: Wiem, śmieszkuję przez łzy.

Ale cieszę się, że w moim województwie ostatni rok był wyjątkowo spokojny (jeśli dobrze pamiętam). Nadal kilka "dróg śmierci" czeka na remonty - albo chociaż pobocza z prawdziwego zdarzenia - ale jest z każdym rokiem lepiej i lepiej.