Wpis z mikrobloga

Minął 0 (z 70) dzień wakacji.

To już 5. edycja smutnej akcji wakacyjnego publikowania map śmiertelnych wypadków w wakacje.
Postaram się codziennie wrzucać mapę, listę wypadków i statystyki pod tag #smiertelnewypadki (na ile pozwoli mi zmianowa praca i inne obowiązki). Postaram się także porównywać liczby z tymi w poprzednim roku.

Główny autor @absoladoo zrezygnował z prowadzenia tematu, a jako że w poprzednich latach pomagałem mu z tworzeniem tego zadania, to postanowiłem wyręczyć go i przejąć cały temat.

Dzisiaj wyjątkowo i jednorazowo pozwolę sobie otagować również: #policja #kryminalne #csiwykop

#smiertelnewypadki <- od jutra będę już tylko korzystał z tego tagu.
Salido - Minął 0 (z 70) dzień wakacji.

To już 5. edycja smutnej akcji wakacyjnego pu...

źródło: 1-392529

Pobierz
  • 83
@Salido Mogę prosić o wyjaśnienie, co takiego specjalnego jest w wypadkach akurat wakacyjnych, skoro ich ilość nie odbiega w żaden znaczący sposób od ilości wypadków w każdym innym okresie roku? Czy się mylę?
badzmy optymistyczni i postepowi oraz proekologiczni
nie pisz smiertelnych wypadkow tylko o zakończonych śladach węglowych ( ͡ ͜ʖ ͡)
@Salido Ale przecież to są marginalne róznice i żadna prawidłowość. Październik jest na drugim miejscu, a styczeń, niewiele mniej niż lipiec.

Wręcz przeciwnie bym powiedział - jestem zaskoczony jak małe to są różnice, patrząc na wzmożony ruch wakacyjny i pogodę, która sprzyja prędkościom.

Ale żeby nie było, mi to nie przeszkadza. Jeśli społeczność czuje potrzebę takich statystyk, to niech robi. Telewizja też ma taką potrzebę, informowania o tragicznej liczbie ofiar w święto