Wpis z mikrobloga

Minął 0 (z 70) dzień wakacji.

To już 5. edycja smutnej akcji wakacyjnego publikowania map śmiertelnych wypadków w wakacje.
Postaram się codziennie wrzucać mapę, listę wypadków i statystyki pod tag #smiertelnewypadki (na ile pozwoli mi zmianowa praca i inne obowiązki). Postaram się także porównywać liczby z tymi w poprzednim roku.

Główny autor @absoladoo zrezygnował z prowadzenia tematu, a jako że w poprzednich latach pomagałem mu z tworzeniem tego zadania, to postanowiłem wyręczyć go i przejąć cały temat.

Dzisiaj wyjątkowo i jednorazowo pozwolę sobie otagować również: #policja #kryminalne #csiwykop

#smiertelnewypadki <- od jutra będę już tylko korzystał z tego tagu.
Salido - Minął 0 (z 70) dzień wakacji.

To już 5. edycja smutnej akcji wakacyjnego pu...

źródło: 1-392529

Pobierz
  • 83
@Salido: ja właśnie wczoraj wróciłem z dwutygodniowych wakacji w Słowenii i północnych Włoszech. Kolejny raz przyzwyczaiłem się do spokojnej, bezstresowej jazdy i niskiego spalania, ale już w Czechach zaczął się cyrk i jazda z małpami, mruganie, siedzenie na zderzaku. Chcę wierzyć, że kiedyś Polacy i Czesi zaczną jeździć jak cywilizowani ludzie.
@Ranger: ja byłem przedwczoraj w austrii (prawie juz w Słowenii). W tym kraju nie da się normalnie jechać kamery, fotoradary co kilka.km na autobahnach, mrugają przez 20s długimi jak ich wyprzedzisz.
Myślałem, że na Słowacji jest lipa, ale austria mnie rozwaliła. Grzałem jak zawsze 180 na tempo, ale musiałem 3 antyradary mieć na tel odpalone.
Naszczęście jak wjechałem do Polski, poczułem w końcu tą wolność i wystarczył mi już tylko odpalony
jesteś autorem tych map, czy je kopiujesz że strony policji?


@Energiizer: Sama grafika (gif) jest ze strony Policji. Nikt nie udostępnia lokalizacji wypadków poza tą mapą.
Dodatkowo zliczam liczbę wypadków, liczbę śmierci, liczbę osób rannych, pijanych kierowców i liczę utonięć.
Dodatkowo znajduję opisy wszystkich wypadków i wrzucam pełną listę z linkiem do artykułów i krótkim opisem każdego zdarzenia.