Wpis z mikrobloga

Nigdy nie zrozumiem dlaczego narkotyki takie jak lsd,grzyby,ketamina,analogi mefedronu czy mdma są nielegalne.
Ja #!$%@?...
Sam teraz #!$%@? jestem, ale to jest miliard razy mniej toksyczne niż ten gówno alkohol legalny narkotyk.
#narkotykizawszespoko #alkoholizm
  • 169
  • Odpowiedz
@Mar3czek: Ale na tym wykresie szkodliwość alkoholu wynika głównie z tego, że jest dostępny i legalny. Gdyby zalegalizować pozostałe narkotyki ich szkodliwość by wzrosłą. Co jest zresztą opisane w artykule z którego wkleiłeś wykres...
  • Odpowiedz
Widzę, że użytkownicy psychodelików kłócą się z osobami, które nigdy nie miały dostępu/bały się spróbować. No merytoryczna dyskusja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ziomuś, tylko kawa i alkohol, żeby mozna bylo pracować do upadłego, a wieczorem się nachlać, reszta to niebezpieczna jest!
  • Odpowiedz
co za absurd żeby dorosły chłop nie mógł brać co mu się żywnie podoba, bo jakieś inne dorosłe chłopy mu tego zakazały xd


@dongio: Ja nie jestem za ostrą penalizacją używania, ale nie #!$%@? farmazonów, że ćpuństwo to problem jednostki. Widać po Kanadzie i USA oraz całych dzielnikach narkomanów i bezdomnych, którzy w biały dzień ślinią się na stojąco albo ruchają kosze na śmieci, jaki to jest problem "dorosłego chłopa". Dorosłe
  • Odpowiedz
@ButtHurtAlert: oczywiście, narkotyki, w tym alkohol to głównie problem zdrowotny, a dopiero dużo dalej problem kryminalny. Dlatego depenalizacja jest wskazana i samo to w sobie przyniesie dużo pożytku - większą czystość substancji, mniejszą cenę, a więc mniejszą opłacalność handlu przez grupy przestępcze. O wypełnieniu więzień winnymi tylko za to, że mieli coś nielegalnego w kieszeni nie wspominając. Ponadto jak dojdzie do tego edukacja i profilaktyka, to będzie idealnie.
Tylko ja bym
  • Odpowiedz
@Gzyro: xD Do tej pory takie teorie słyszałem głównie od osób, które się wyhuśtały jak zaczęły słyszeć głosy w głowie i już ich nie ma, ale masz rację, alkohol najgorszy.
  • Odpowiedz
Ale się #!$%@? januszerka tu zleciała. Alkohol do zgonu co sobotę zdrowy chłop. Zarzucenie piguły kwasa grzyba raz na miesiąc , OOOO CPUN #!$%@? DEGENERAT. Ale wam propaganda sprała łeb. Szkód mi was XD
  • Odpowiedz
@L24D:

ludzie, często żołnierze leczący ptsd za pomocą mdma

ludzie wychodzący z nałogów, leczący depresję i dosłownie zmieniający swoje życie o 180 stopni za pomocą psylocybiny, lsd i ketaminy

wypopek i tak ci napisze, że to to samo co alkohol, który we wszystkich rankingch jest bardziej szkodliwy od #!$%@? heroiny i jedyne co powoduje to przemoc domową i zniszczone życia

#!$%@?.jpg

Widze, że lata lecą, a poziom doinformowania ludzi dalej się
  • Odpowiedz
@Gzyro: alkoholu już nie ograniczysz, przynajmniej wygaszanie bedzie trwało pokolenia (powoli odchodzi się od wysoko % alko). Z innymi środkami jest łatwiej bo stosunkowo są mało popularne. Jak nie rozumiesz to zobacz jakie absurdy wywołuje prohibicja alko.
  • Odpowiedz
pewnie dlatego są nielegalne że pokaźna grupa dorosłych ludzi wierzy że doznania które zapewniają te używki to jakaś metafizyka i odkrywanie siebie a nie zbiór losowych reakcji zatrutego mózgu


@L24D: Gdyby to było powodem, to zakazane powinny zostać również religie.
  • Odpowiedz
@Gzyro kupujesz wino, widzisz ile ma %. kupujesz piwo to samo. wódkę też. Wszędzie masz napisaną moc. Jakoś nigdzie nie sprzedają butelek alkoholi bez podanej mocy. Nie zastanawia cię to?
Tymczasem mefedron xDDDD EEEE TA NIE KLEPIE, DAWAJ NA DRUGĄ DZIURE albo po jednej kresce LOOOO ALE MNIE #!$%@?ŁO.

poza tym, masa ludzi pije alkohol, potrafi to robić (tj. kupić wino czy piwo i na tym skończyć, a nie lecieć do odciny),
  • Odpowiedz
@Gzyro: generalnie z jednej strony jesteśmy niewolnikami i pan musi powiedzieć co jest dobre a co źle, ponieważ pod wzgląd jest brane dobro ogółu, a że istnieją ludzie (dość spora ilość), którzy są debilami, nie potrafiący brać odpowiedzialności za siebie to tak jest. Sami na siebie zakładamy kaganiec. Coś jak z legalną bronią w Polsce, w sumie idea dobra pod wieloma względami, sprawdzająca się w wielu cywilizowanych krajach, ale niestety raczej
  • Odpowiedz
Co za bzdury. To fakt, psychodeliki w formie terapii, leczenia nerwic, depresji są jak najbardziej świetną rzeczą i co raz więcej państw to się otwiera.
Natomiast porównujesz stymulant do psychodelików, co obnaża twój brak wiedzy w temacie. Z alkoholem jest tak, że możesz wypić sobie 3 piwka na wieczór i funkcjonować normalnie następnego dnia. Jak to wygląda po mefedronie?
  • Odpowiedz
Ćpuny same się wyeliminują i będzie zdrowsze społeczeństwo


@GratisLPG: To jest oczywiście pewna strategia, ale - jak życie pokazuje - niezbyt skuteczna. Takie "eliminowanie" trwa latami, a szkody, które dzieją się po drodze są ogromne (rodzinne, społeczne, finansowe). Zobacz ilu ludzi trafia na odwyk, a potem znów wraca do nałogu niszcząc swoje otoczenie. Poza tym, wielu "ćpunów" to jednak ludzie, którzy mają przed sobą jakieś perspektywy. Ci wyniszczeni przez nałogi pewnie
  • Odpowiedz
@L24D narkotyk narkotykowi nierówny. Masz rację, że jest jakiś mistycyzm w okol tego tworzony, ale prawda jest, że te doświadczenia które ludzie przechodzą mogą zmieniać postrzeganie pewnych rzeczy. Oczywiście raczej wszystkie paranormalne cechy im przypisywane są raczej zmyślone i subiektywne, ale przyznasz, że niezależnie od źródła doznań, ich efekty mogą być namacalne. Niestety społeczeństwo jest zbyt głupie, żeby założyć że każdy zachowywlaby się racjonalnie pod wpływem tego typu używek.
  • Odpowiedz