Wpis z mikrobloga

Dobra ustalmy raz a dobrze: wolicie zagraniczne korpo w Polsce czy rozwój polskich prywaciarzy?

Ja osobiście wolę korpo bo lubię swoją umowę o pracę i przestrzeganie prawa pracy w miejscu zatrudnienia. Nie to co w #januszex u polskiego wyzyskiwacza. Nie wiem skąd ten kwik o "kolonizację", możecie podzielić się swoimi przemyśleniami w komentarzach.

#intel #pracait #praca #pracbaza #korpo #korposwiat #polska #ekonomia #polityka
JanRouterTrzeci - Dobra ustalmy raz a dobrze: wolicie zagraniczne korpo w Polsce czy ...

źródło: obraz_2023-06-19_140001013

Pobierz

jakie przedsiębiorstwa w Polsce?

  • Zagraniczne np. Intel 72.3% (73)
  • Polskie np. PPHU Janusz & Syn 27.7% (28)

Oddanych głosów: 101

  • 10
  • Odpowiedz
@JanRouterTrzeci: Wolę korporację międzynarodową i jak najwięcej ludzi zza granicy w zespole. Pracowałem w zespołach z samymi Polakami i mam złe odczucia. (zaznaczę że to tylko moje zdanie).

Z Polakami jak pracowałem to bardzo często było wysokie tempo pracy i kult tzw. "#!$%@?" za wszelką cenę byleby coś komuś udowodnić na siłę. Z kolei ludzie głównie z krajów zachodnich mają tak jakby bardziej luźniejsze podejście do życia i pracy. Takie mam
  • Odpowiedz
@JanRouterTrzeci:
Ja pracowałem z polskim Team Leaderem co tak się wczuł w projekt IT że traktował go jak własny. W dodatku pracował na UoP. Dochodziło do tego stopnia że potrafił w weekendy sam refaktorować kod, sprawdzać PR'y. W ciągu dni roboczych także pracował. Zgadzał się na wszystkie głupie pomysłu biznesu, brakowało mu asertywności. Widziałem po nim, że presja jaka na nim ciążyła go chyba przerosła, bo gdy np. mieliśmy jakieś poważniejsze
  • Odpowiedz
mieszasz pojęcia. Korpo to rozmiar/kultura pracy w firmie. Możesz mieć polskie korpo jak i zagranicznego janusza.


@Saly: z doswiadczenia wiem ze polskie korpo to przerosniete januszexy, znane ze wszystkich najwiekszych polskich korpo-januszexow
  • Odpowiedz