Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#it #programowanie #programista15k #usa
Czy ktoś z mireczków/mirabelek wyjechał do pracy w USA jako programista? Jeżeli tak to z jakiej firmy, lub w jaki sposób to zrobiliście?
Nie ukrywam, że bardzo mi się taki wyjazd marzy i chciałbym się zorientować jakie firmy sponsorują wizę L1B i jakie są szanse na taki wyjazd?

O wizę H1B jest podobno ostatnio ciężko, bo jest dużo chętnych, a wiz mało, więc prawdopodobieństwo jej dostania jest minimalne. Jednak z tego co czytałem to oficjalne wymagania na L1B są dosyć "proste", wystarczy, żeby pracować w innym kraju w danej firmie przez 1 rok i w tym czasie zdobyć specyficzną wiedzę o danym projekcie/produkcie. Jedyny problem to znaleźć pracodawcę, który ma siedzibę w EU i USA i zechce nas sponsorować po roku.



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 13
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @programista15cm: Z tego co wiem to żadna firma nie sponsoruje bezpośrednio EB2/EB3, bo czas oczekiwania na nie to koło 3 lat i w tym czasie nie możesz pracować. Jedyna droga to praca na wizie H1B lub L1B i w między czasie jak pracujesz na tych wizach, to firma sponsoruje ci EB2/EB3 przez te 3 lata.

  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Znam jedną osobę, która wyjechała na 3 miesiące do pracy w facebooku gdzieś do Stanów (wydaje mi się, że jakiś NY albo LA, bo pamiętam, że coś takiego mainstreamowego). Nie mam niestety już za bardzo kontaktu z tą osobą, ale wiem, że to było fb. Koleżanka też próbowała się dostać na staż do amerykańskiego google - mieli otwarty wakat, ale się jej nie udało. Na pewno takie większe firmy mają
  • Odpowiedz
EB2


@mirko_anonim: The wait time for Form I-140 currently averages 4 months, according to USCIS historic processing times data. If you opt for premium processing, the I-140 can be processed in 15 days

Jakies z dupy wydarzeniz tego robisz. Normlanie ludzie, ktorzy spelniaja wymagania składają wize, leca i pracuja.
Gdyby wiedzieli ze wykop istnieje to pewnie by siedzieli w piwnicy wymyslajac z dupyu probelmy
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @Krolowa_Nauk: Trzy miesiące to trochę lipa, bardziej wyjazd szkoleniowy niż praca.

@programista15cm: Ogólnie 4 miesiące to samo w sobie procesowanie petycji, rzecz w tym, że najpierw musisz zrobić PERMa, co zajmuje koło 1 roku, potem czekać w kolejce aż twój numer będzie aktualny (1-2 lata), a potem dopiero możesz wysłać wniosek, o którym piszesz. Studiowałem wszystkie możliwe wizy i wiem, że jedyny realistyczny scenariusz to
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: ja nie mam studiow skonczonych, wiec sobie odpuscilem plus doszlo do mnie, ze nie chce mieszkac w najbogatszym kraju 3. swiata.

Poplyne tam kiedys zaglowka na dluzej, wezme auto, pojezdze, oplyne oba wybrzeza zaglowka i mi styknie

Ale masa ludzi, jakos dala rade, sa blogi, vlogi i tak dalej
  • Odpowiedz