Wpis z mikrobloga

Dziewczyna straciła wzrok po wytatuowaniu sobie galek ocznych. Jedno oko usunięte, drugie reaguje tylko na światło. Artykuł o tym, ze tatuażysta zapłaci jej 150 tysięcy odszkodowania. Jest tam tez opisane dlaczego: użył złego tuszu, nie specjalnego do wykonywania tego zabiegu tylko zwykłego, a kiedy dziewczyna zgłaszała, ze przestaje widzieć to olał sprawę i stwierdził, ze to normalne.

A w komentarzach jest jazda bez trzymanki, bo praktycznie wszyscy uważają, ze tatuażysta jest bez winy a winna jest dziewczyna bo: debilka, za głupotę się płaci, miała co chciała, każdy wie, ze oka się nie rusza.

I o ile dla mnie pomysł tatuowanie oczu jest kontrowersyjny, to jeśli na niego wpadnę i pójdę do profesjonalisty, który się zgodzi to zrobić, to oczekuje, ze ten typ wie co robi, poinformuje mnie o konsekwencjach, i użyje odpowiedniego sprzętu. A jeśli nie potrafi i nie ma sprzętu to odmówi wykonania takiej usługi.

No ale fakt, to nie on zawinił, zawiniła klientka, która mu zaufała, ze potrafi takie rzeczy robić.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02wgdRHxDyjtxpjbppjKFTechBPbcw2YX3orDGfmEP2bMusK8ic9HgFfrMEi5FQhJ7l&id=100064293625532

#tatuaze #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #prawo
  • 215
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rudyba: Kiedyś jak dzieci wpadały na pomysł, że zrobią sobie tatuaż, to stary robił im tymczasowy, czerwony tatuaż na dupie i sprawa była załatwiona.

Teraz takich tymczasowych tatuaży nie dobra jest robić, więc młodzież wariuje i szuka wrażeń gdzie indziej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
enten - @rudyba: Kiedyś jak dzieci wpadały na pomysł, że zrobią sobie tatuaż, to star...

źródło: 00743785_2

Pobierz
  • Odpowiedz
@rudyba Laska do końca życia będzie ponosić konsekwencje swoich dziwnych fanaberii, ale tatuażysta też #!$%@?ł skoro podjął się wykonania czegoś czego nie do końca potrafił zrobić i w dodatku nawet nie reagował na uwagi klientki że coś jest nie tak. Podejmując się takiego zabiegu podjął ryzyko no to teraz ponosi konsekwencje. Proste.
  • Odpowiedz
@rudyba: Jedź na safari i miej pretensje, że lew ci nogę zjadł.

Niektóre rzeczy są niebezpieczne i nawet profesjonalista nie ochroni przez tragedią.
Całkowitą winę ponosi w ojej opinii osoba, która zdecydowała się w pełni świadomie takiej operacji.
Tatuażysta odpowiada za nieprofesjonalne wykonanie usługi.
  • Odpowiedz
"dlaczego: użył złego tuszu, nie specjalnego do wykonywania tego zabiegu tylko zwykłego"

ciekawe, ja o tym pierwszy raz słyszę, jest w ogóle jakiś specjalny tusz do tego?
  • Odpowiedz
@rudyba: Powiem tak. Tatuowanie gałek ocznych to nie jest tak samo bezpieczna procedura ozdabiania ciała jak wytatuowanie sobie gwiazdki za uchem czy zrobienie kolczyków. W Polsce nie bez powodu zgodnie z prawem mogą ją robić tylko lekarze, jeśli wystąpią ku temu względy medyczne (niektóre choroby). Nawet przy takich zabiegach jest ryzyko komplikacji, dlatego robi się je w gabinecie medycznym by odrazu udzielić pomocy. Zgodnie z prawem nie ma tatuażysty w
  • Odpowiedz
@rudyba: historia tej laski może służyć jako nauka dla dzieci. Laska studiowała wete, była bardzo ładna i to wszystko #!$%@? jedna debilną decyzja. Teraz jest bezrobotna, niewidoma i w związku na siłę z gościem co się szykuje do grobu.
  • Odpowiedz
A w komentarzach jest jazda bez trzymanki, bo praktycznie wszyscy uważają, ze tatuażysta jest bez winy a winna jest dziewczyna bo: debilka, za głupotę się płaci, miała co chciała, każdy wie, ze oka się nie rusza.


I o ile dla mnie pomysł tatuowanie oczu jest kontrowersyjny


@rudyba: raczej mowia cos innego, ze chcacemu nie dzieje sie krzywda xDD
  • Odpowiedz
@rudyba: W sumie masz racje, koleś #!$%@?ł usługę więc powinien płacić odszkodowanie. A że usługa była niebezpieczna i skrajnie głupia to już inna sprawa.
  • Odpowiedz
bo praktycznie wszyscy uważają, ze tatuażysta jest bez winy a winna jest dziewczyna bo: debilka


@rudyba: przesadzasz - poczytałem trochę komentarzy i raczej ludzie jadą po tym gościu "Dawid Kufel" i po podobnych opiniach
  • Odpowiedz
@rudyba: To tak ja pojdziesz nago do dzielnicy murzynów nocą gdzieś na slumsach. Oni pójda siedzieć, ale za swoją głupote zapłacisz zdrowiem lub zyciem.
  • Odpowiedz
@aarahon: rozumiem, że w szpitalach gdzie wolnego rynku nie ma, ni dochodzi do błędów lekarskich. Idź walnij głową w ścianę.

A samej dziewczynie współczuję.
Głupia - jak to młody człowiek...

Ale tatuażysta dał d... jeżeli użył złego tuszu... masakra... żadna kasa nie jest tego warta.
  • Odpowiedz