Wpis z mikrobloga

Bylem dzisiaj w diverse. Pomierzylem i kupilem co chcialem natomiast jedna rzecz mi sie rzucila w oczy. Po dokonaniu zakupu baba mi powiedziala, ze mam 14 dni na zwrot towaru w razie jakby mi cos nie pasowalo a zwrot zostanie wykonany na karte podarunkowa. Dlaczego UOKiK od tylu lat z tym oszukanczym procederem nic nie robi? Dlaczego wiele firm glownie tych sprzedajacych odziez i to te najwieksze sieciowki wciskaja ludziom kase ze zwrotu na karte podarunkowa a nie oddaja zwykla gotowke? Przeciez to jest nielegalne.

Jakby sie z nimi wyklocic i postraszyc UOKiK to podejrzewam, ze po jakims kontakcie z kierownkiem pewnie by w koncu oddali pieniadze do reki ale jak komus sie nie chce wyklocac albo po prostu jest mniej zaradny to go przekreca z tym zwrotem na karte podarunkowa. W ogole to ktos z was kiedys cos zglaszal do tego UOKiK i moze powiedziec jak dziala ta organizacja? Pomaga cos czy dziala jak wszystko w tych osranym chlewie o nazwie Polska czyli jest ale tylko teorytycznie a Grazynom ktore tam pracuja nic sie nie chce zrobic?

A moze wy robiliscie wlasnie jakies zwroty w sieciowkach i tez wam probowali wcisnac karte podarunkowa? Moze macie jakies doswiadczenia? Nie rozumiem dlaczego jak kupuje telefon, telewizor czy lodowke to te wszystkie firmy normalnie oddaja kase a te dziady, oszusty co sprzedaja ubrania wciskaja te karty podarunkowe bo to juz nie pierwsza firma od ktorej slysze ten przekret.
#prawo #pieniadze #podatki #modameska #moda #streetwear #pytanie #afera #ciekawostki
kamil-tika - Bylem dzisiaj w diverse. Pomierzylem i kupilem co chcialem natomiast jed...

źródło: Screenshot 2023-06-05 17-31-04

Pobierz
  • 109
produkt ma jakas wade fabryczna. Pamietam kiedys kupilem kurtke puchowa i z niej na maxa wychodzily pierze i oddalem ja to chyba tez mi chcieli oddac na karte podarunkowa ale sie wyklocilem. To chyba byla w Croppie z 10 lat temu. Rozne sa sytuacje a ja nie mam zamiaru byc pozniej na uwiezi z ich karta podarunkowa.


@kamil-tika: Jak towar ma wadę, to oni zawsze proponują zwrot na kartę, ale jak
@Senuyo: i to nie jest prawda co piszesz bo wlasnie to co zacytowales wyzej to sam na wlasnej skorze sie przekonalem, ze tak nie jest. W opisanym wyzej przypadu w dalszym ciagu chcieli mi mimo wszystko wcisnac zwrot w formie karty podarunkowej. Zrobilem gruba afere, przyleciala kierowniczka i dalej prawila swoje moraly, ze zwrot na karte podarunkowa. Uparlem sie i nie zgodzilem sie na to. Po dlugich przepychankach w koncu oddali
Ja was kultury naucze jak matka nie nauczyla a jak wsrod ludzi sie nie potraficie odpowiednio zachowac to nic nie bedziecie mogli powiedziec. Wszystkich wyselekcjonuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
kamil-tika - Ja was kultury naucze jak matka nie nauczyla a jak wsrod ludzi sie nie p...
@luqa66: nikt sie nie spina. ja sie po prostu nie zgadzam na takie cos i tyle. Dostaja kase w formie gotowki i maja oddac w formie gotowki. Buty kiedys w New Balance kupilem. W domu stwierdzilem, ze sa jednak niewygodne. Poszedlem, oddalem, kase w formie gotowki odzyskalem. Koniec tematu. Chyba zaczne sprawdzac przed zakupem regulamin sklepu i takie ktore robia zwrot podarunkowy od razu beda szly do odstrzalu ( ͡°
@Furox: troll bo chce odzyskac swoje srodki finansowe ciezko wypracowane w takiej samej formie w jakiej zaplacilem za dany produkt a nie zeby mi korpo mowilo gdzie mam je na sile wydac i jeszcze w jakim terminie (zwykle pol roku)?
@kamil-tika nadal nie rozumiesz podstawowych praw konsumenta, mieszasz pojęcie reklamacji z odstapieniem od umowy i zakupy przez internet ze stacjonarnymi, miałeś wielokrotnie wyjaśnione jak co działa, jak nadal nie rozumiesz i nie znasz swoich praw to chyba jesteś skazany na zwroty na kartę podarunkową xd przepisy są bardzo prokonsumenckie i sprzedawca często ma gówno do gadania, po prostu korzystają z niewiedzy własnej lub kupującego. A zwrot na kartę podarunkową przy zakupie stacjonarnym
@kamil-tika Po co w ogóle jeździsz po tych szmatexach? Od dawna zamawiam towar na chatę w kilku rozmiarach, przymierzam, sprawdzam i mam 14 dni na zwrot, a często nawet i więcej. Sam sobie robisz problemy.
@kamil-tika: Ty serio trollujesz. Wolałbyś nie mieć w ogóle takiej możliwości? Bo już Ci wyżej raz napisałem i napisali to inni, że w przypadku zakupu stacjonarnego sklep może Ci kazać spadać i nie przyjąć żadnego zwrotu. Wada produktu to nie zwrot, a rękojmia/reklamacja. To co Ty wolisz nie ma żadnego znaczenia i zgodnie z prawem może nikogo nie obchodzić i tak sklep oferując coś takiego idzie Ci na rękę.
@fexxer: bo wzialem dzisiaj koszulke w rozmiarze L i byla na mnie git a obok w tym samym sklepie wzialem inny model XL i byla za mala. I to jest wlasnie ten problem z kupowaniem lachow nawet w obrebie jednej firmy. I nie mam zamiaru niczego zwracac. Robie to bardzo, bardzo rzadko. Tak tylko wrzucilem swoje przemyslenie w jaki sposob firmy stosuja sztuczki byle tylko nie oddac pieniedzy.
@Furox: no wlasnie przepisy tego nie reguluja i uwazam, ze jest to nie fair i powinno byc dokladnie tak samo jak jest z zakupami przez neta. W USA ludzie np. pralki co miesiac oddaja tylko po to zeby za nie nie zaplacic a ciagle miec nowa i nie ma tam znaczenia w jakim stanie zwracasz. Chyba nawet jeden dziennikarz TVN nie pamietam nazwy tip podawal jak w USA nakupic rzeczy a