Wpis z mikrobloga

Bylem dzisiaj w diverse. Pomierzylem i kupilem co chcialem natomiast jedna rzecz mi sie rzucila w oczy. Po dokonaniu zakupu baba mi powiedziala, ze mam 14 dni na zwrot towaru w razie jakby mi cos nie pasowalo a zwrot zostanie wykonany na karte podarunkowa. Dlaczego UOKiK od tylu lat z tym oszukanczym procederem nic nie robi? Dlaczego wiele firm glownie tych sprzedajacych odziez i to te najwieksze sieciowki wciskaja ludziom kase ze zwrotu na karte podarunkowa a nie oddaja zwykla gotowke? Przeciez to jest nielegalne.

Jakby sie z nimi wyklocic i postraszyc UOKiK to podejrzewam, ze po jakims kontakcie z kierownkiem pewnie by w koncu oddali pieniadze do reki ale jak komus sie nie chce wyklocac albo po prostu jest mniej zaradny to go przekreca z tym zwrotem na karte podarunkowa. W ogole to ktos z was kiedys cos zglaszal do tego UOKiK i moze powiedziec jak dziala ta organizacja? Pomaga cos czy dziala jak wszystko w tych osranym chlewie o nazwie Polska czyli jest ale tylko teorytycznie a Grazynom ktore tam pracuja nic sie nie chce zrobic?

A moze wy robiliscie wlasnie jakies zwroty w sieciowkach i tez wam probowali wcisnac karte podarunkowa? Moze macie jakies doswiadczenia? Nie rozumiem dlaczego jak kupuje telefon, telewizor czy lodowke to te wszystkie firmy normalnie oddaja kase a te dziady, oszusty co sprzedaja ubrania wciskaja te karty podarunkowe bo to juz nie pierwsza firma od ktorej slysze ten przekret.
#prawo #pieniadze #podatki #modameska #moda #streetwear #pytanie #afera #ciekawostki
kamil-tika - Bylem dzisiaj w diverse. Pomierzylem i kupilem co chcialem natomiast jed...

źródło: Screenshot 2023-06-05 17-31-04

Pobierz
  • 109
ale jakos inne sklepy normalnie pieniadze potrafia zwrocic tylko te z ubraniami maja problemy


@kamil-tika: ale to tylko ich dobra wola, a jej brak nie jest niezgodny z przepisami ¯\(ツ)/¯
@SarahC: O widzisz i to jest bardzo trafna diagnoza tego problemu. Nie pomyslalem o tym choc sam wiele razy slyszalem wlasnie o takich pannach ktore sie smialy, ze biora sukienke na raz na wesele a pozniej i tak ja zwroca.
Bylem dzisiaj w diverse. Pomierzylem i kupilem co chcialem natomiast jedna rzecz mi sie rzucila w oczy. Po dokonaniu zakupu baba mi powiedziala, ze mam 14 dni na zwrot towaru w razie jakby mi cos nie pasowalo a zwrot zostanie wykonany na karte podarunkowa. Dlaczego UOKiK od tylu lat z tym oszukanczym procederem nic nie robi? Dlaczego wiele firm glownie tych sprzedajacych odziez i to te najwieksze sieciowki wciskaja ludziom kase ze