Wpis z mikrobloga

Kazdy pisze jaka to rosyjska armia jest slaba. No nie wydaje mi sie. UE i UK trenuje ukrainskich zolnierzy od 2014 roku, wiec to sa ciezkie 8 letnie treningi pod okiem najlepszych zawodowcow. Teraz dodatkowo te treningi sie nasilily. To jedno. A drugie? 28 panstw wysyla bron, czolgi i maszyny wojenne na ukraine zeby walczyc z ta niby armia wydmuszka? No coz nie wiem czy tak mozna pisac o armii ktora musi walczyc na obcym terenie przeciwko tak naprawde 28 innym panstwom. Teraz niby beka ze uciekaja z Chersonia. Serio? Ktos sie spodziewal ze nawet druga armia swiata da rade przeciwko calemu globowi. Do tego USA wzmacnia dostawy. To tak jakby wziac reprezentacje Brazylii i kazac jej grac przeciwko Polsce, ktora dala obywatelstwo najlepszym z innych krajow. Tak to niestety wyglada i smianie sie z Rosji, ze nie daja rady jest conajmniej naiwne, tak jak ta zarzutka.

#wojna #ukraina #rosja
  • 23
No coz nie wiem czy tak mozna pisac o armii ktora musi walczyc na obcym terenie przeciwko tak naprawde 28 innym panstwom.


@wiem_wszystko: Walczy przeciwko jednemu, droga onuco. (według twojej chorej logiki Ukraińcy walcza przeciwko conajmniej 4 państwom: Korei płn., Iranowi, Rosji i Białorusi).
@wiem_wszystko: z 28 krajami? Ukraina nie dostała póki co ani jednego zachodniego samolotu, dostali dopiero niedawno czołgi, żołnierze to tylko garstka ochotników, chłopie gdzie Ty widzisz to całe NATO?
przeciwko tak naprawde 28 innym panstwom


@wiem_wszystko: Nie pochlebiaj sobie onucku xd Jakby Sojusz tam wjechał to wytarłby wami podłogę w dwa tygodnie xd Możesz jeszcze szczekać tylko dlatego, że Ukraina dostaje tylko ułamek potencjału NATO. Przy całym siedziałbyś ze strachu po szyje w dole kloacznym , który masz za swoją lepianką i szumnie nazywasz toaleta xd