Wpis z mikrobloga

@Eustachy_goli_pachy: śmieszkujesz, ale to na serio poprawia na stałe postawę poprzez wzmacnianie mięśni. szczególnie bieganie i nordic, ale poprawnie wykonywane.
Tejpowanie to się przydaje przy urazach, aczkolwiek mnie te plastry wkrewiały i wolałem fizjo + zmiana złych nawyków
  • Odpowiedz
@In_thrust_we_trust: myślałem o zawodnikach typu Federer / Djokovic.
Tenis wymaga skręcania się i ciągłego balansu + trzymania pionu, także powinien dobrze stabilizować postawę. Bieganie dobrze wzmacnia mięśnie lędźwiowe.
Najlepszy jest jednak Nordic walking, myślę.
Nie wiem natomiast po co siłownia, oprócz robienia "klaty" i "bicka" dla efektu wizualnego, nic dobrego.
  • Odpowiedz
@gargantel: w sensie? Takie podstawowe i unjersalne ćwiczenia jak podciąganie na drążku i wszelkie wyciskania bardzo rozwijaja postawę a właściwie każde ćwiczenie na brzuch pomaga zwiększyć siłe mięśni pionizujących

Nie wiem jak źle byś musial trenować, żeby silownei nie poprawiła Twojej postawy
  • Odpowiedz
@In_thrust_we_trust: ej, od postawy to są lędźwia, grzbiet, kaptury, które często traktowane są po macoszemu.
Czy rozrost (zbytni) mięśni poprawia postawę?
Chyba niekoniecznie.
A ile przy tym kontuzji czy chemii, przecież wiesz.
Ja nikomu nie bronię, sam biegałem na siłkę X lat, ale później to już tylko na bieżnię ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zobacz na postawę pływaków, lekkoatletów, czy przy nordicu.
To już ergometer więcej dla
  • Odpowiedz
@gargantel:

Czy rozrost (zbytni) mięśni


A uważasz że naturalnie da się "zbytnio" rozrosnąć w mięśniach? Bo mi się wydaję, że nie, naturale zawsze wyglądają normalne widziales kiedys za dużego naturala (prawdziwego, a nie naturala z instagrama
  • Odpowiedz