Wpis z mikrobloga

Najgorszy jest przezierający, mimo usilnego wypierania do podświadomości fakt, że zarabiacie w chooy lepiej ode mnie, radzicie sobie w chooy lepiej w życiu i wasze zarobki oraz kariera będą na bank rosły w znacznie szybszym tempie niż u mnie. Nawet ci z was, u których jest chwilowa stagnacja ogarną się i zrobią kariery, bo wszyscy pracujecie w IT. Ja mogę sobie jeszcze chwilę poszpanować i zacynić sumą pieniędzy, którą posiadam, i której wiekszosc z was na oczy nie widziała.

No, ale nie oszukujmy się. U mnie będzie to brak progresu, albo progres bardzo powolny, wy się będziecie dynamicznie rozwijać w dużych miastach, kupować nieruchy, które siłą owczego pędu bezmyślnych lemingów nadal będą rosły, a legenda mojej szlachetnej osoby, która opiera się na trochę naciąganej, ale bądź co bądź prawdziwej historyjce o tym jak to raz, czy dwa zarobiłem w chooy hajsu na akcjach i już mi się wydało, że Boga za nogi złapałem, ale to będą coraz mniej znaczące sumy, będzie powoli blaknąć wraz z inflacją i waszym dynamicznym rozwojem, którego ja nigdy nie uskutecznię.

Dlatego właśnie tak bardzo mnie wkurfiacie.

#pracait #pieniadze #pracbaza #korposwiat #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #przegryw #nieruchomosci #inwestowanie #gielda #akcje #zarobki #programowanie #programista15k
  • 27
@thority: Z moimi strzępkami mózgu wyniszczonego traumatycznymi przeżyciami to już niemożliwe. Tylko fart może mi pomóc, albo jakiś prosty trik. Ja mogę się skupić max na 2 minuty i wszystko od razu porzucam. Tak mam zryty łeb.
@symetrysta: Yhmm, tak tak, a świstak siedzi i zawija w te sreberka. Można się tak oszukiwać.

Programiści to nadludzie, którzy spadli z Olimpu, są skazani na wygryw, szacun i życie w luksusie.

Nie ma szans, żeby zwykły śmiertelnik nadrobił zarobki programisty. Nawet wygrana głównej w totka, przemyt, górnictwo w Norwegii i kupienie wszystkich akcji w dołku za wszystko i sprzedaż na górce sprawi, że tylko na chwilę pobijesz programistów, ale potem
@Ynfluencer kokosów nie było. szczerze to na kasie więcej ludzie wyciągają. no ale to była umowa o dzieło więc od każdego tekstu szedł podatek. a teraz strona gdzie się dogadywałem z klientami stoi pusta bo wszyscy ogarnęli że AI robi wszystko szybciej i taniej. jak robisz dla jakiejś agencji to niby da się tylko z tego utrzymać ale freelancerka jest obecnie prawie niewykonalna jak nie masz portfolio.
@zblazowany_: ktoś napisze AI od pisania AI i programiście przestaną być potrzebni. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Prawda jest tak, że dając AI odpowiednie narzędzia, będzie potrafiła napisać wszystko nieporównywalnie szybciej i lepiej od człowieka, w tym też kod innej AI.
@symetrysta: tylko to AI nie dojedzie do sensownego poziomu za rok czy dwa. Ostatnio zrobił się na to duży hype, według mnie przesadzony. Aktualnie można wykorzystywać AI do przyśpieszania sobie pracy np. copilot od github'a, ale nie działa to idealnie i samo się nic nie zrobi. W dodatku kolejna "iteracja" rozwoju w tej dziedzinie może trochę potrwać. Spokojnie można trzepać kasę jeszcze przez conajmniej parę lat, a za jakiś czas jak
@Oskariat: A nawet nie będę gadał, bo zaraz mnie programiści sprowadza na ziemię, powiedzą, że tyle to oni na miesięczna dostawę kawioru wydają, albo, że nic gotówy nie mają, ale mają więcej w dobrach luksusowych, nieruchach i autach.