Wpis z mikrobloga

Śmieszy mnie na wspomnienie jak ta ciamajda była przez wszystkich chwalona. Jaki to on przebiegły. Jaki to dobry przywódca. Jak to Rosję po Jelcynie wyciągnął z zapaści. Wszyscy drżeli przed siłą armii jaką zbudował.
A co się okazało?
- Rosja za kilka lat będzie w totalnej zapaści gospodarczej
- Armia to jakiś żart
- Pierwszy raz od czasów mongolskich Rosja będzie de facto wasalem innego państwa (Chiny)
- Chciał ograniczyć wpływy NATO, a poszerzył je drastycznie
- Niemal całkowita izolacja od cywilizowanych krajów
- 200.000 Rosjan gryzie ziemię lub jest kalekami, bo ofermie się zachciało robić politykę w stylu Stalina. A to jeszcze nie koniec
- Technologicznie to Afryka.

Najgorszy przywódca od czasów Mikołaja II.

#wojna #ukraina #rosja
Jabby - Śmieszy mnie na wspomnienie jak ta ciamajda była przez wszystkich chwalona. J...

źródło: 24ef853e4b60cf-945-610-0-17-1000-647

Pobierz
  • 42
@Jabby: Pamiętam jak się martwiłem czytając, że mają wyprodukować 2 tys czołgów armata i nowym nord streamem. Mimo, że bardzo szkoda mi Ukraińców to my możemy odetchnąć z ulgą. Nie będzie sojuszu UE z rosja
@Jabby: ZSRR utrzymywało się z eksportu ropy i gazu, Rosja w 2033 nadal utrzymuje się z eksportu ropy i gazu.

Ten strateg i światły wizjoner przez 20 lat nie zrobił absolutnie nic by uniezależnić kraj od eksportu węglowodorów np. poprzez tworzenie nowych gałęzi gospodarki.
@Jabby: dopiero za kilka lat będzie w zapaści gospodarczej? Przecież od roku czytam na wykopie że już szurają po dnie
Wasalem Chin? No Biden nie chciał by Putin był po stronie Chin. Aktualnie po stronie chińskiego Puchatka jest już Putin, Niemcy i Francja. Słyszałem, że ten giga chad Biden musiał tez odwołać zagraniczne wizyty, bo coś tam nieciekawie u nich z gospodarką
Nie żeby coś, ale:

Rosja za kilka lat będzie w totalnej zapaści gospodarczej


PKB Rosji jednak wciąż rośnie a zachodnie firmy po prostu pozmieniały nazwy (np. polski Reserved działa w Rosji i nazywa się "RE". Podobnie jest z innymi.)

Pierwszy raz od czasów mongolskich Rosja będzie de facto wasalem innego państwa (Chiny)


Łączny Import + Eksport między Rosją i Chinami jest niższy niż między Polską a Niemcami mimo tego, że oba kraje