Wpis z mikrobloga

1.5 miesiące temu pisałem tutaj ze zmieniłem prace z maszynisty na biuro. Nie ma nic gorszego niż codzienna praca po 8h. Odbębnię okres próbny i wracam na właściwie tory


@Breezer9222: Zgadzam się w 100%. Ja pracuję na uczelni i mi to odpowiada, ale jakbym musiał zmienić pracę to wolę zostać kierowcą ciężarówki albo przyuczyć się na elektryka niż iść siedzieć w biurze. Siedziałem w biurze parę lat jeszcze dorabiajac na studiach
  • Odpowiedz
@Breezer9222: też miałem kiedyś taki kryzys i myślałem, że jakbym chociażby ludziom płytki w kiblu kładł to przynajmniej na koniec dnia widziałbym fizyczny efekt swojej pracy, a tu tylko klikasz w komputer i jutro będziesz klikał to samo. Ale jak to mówią "można się przyzyczaić".
  • Odpowiedz
pracowałeś w budowlance a teraz jesteś programistą 30k? Jeśli tak się da to widać w życiu wszystko jest możliwe.


@wedkarzyk: Pracowałem w budowlance jeszcze na studiach po rodzinie fuchy bo oni się tym zajmują a jak później zarabiałem marnie w IT wykorzystałem kasę na wkład własny, remontowałem ruiny od zera do eleganckiego mieszkanka. W sumie tak zrobiłem z mieszkaniami o powierzchni około 250-300m2 więc trochę roboty było - w sumie z
  • Odpowiedz
@Breezer9222: Powinno się więcej mówić o tym, że nie każdy się odnajdzie w pracy w biurze i przestać traktować korpo jako domyślne zajęcie dla każdego po studiach (i nie tylko). Ja lepiej się czuję w dosłownie każdej innej pracy, w biurze byłam zestresowana i napięta doslownie od 9 do 17 (a potem niewiele mniej). Pracując zdalnie w domu jestem dużo bardziej produktywna, a pracując z ludźmi (nie przy kompie) się prawie
  • Odpowiedz
@Profanumopus

Słusznie. Może i się pracuje w weekendy i święta czy po nocach ale ilość dni wolnych i ich rozłożenie rekompensuje to całkiem nieźle.


Hahaha gorszej glupoty nie czytałem xD
Pracuje jako maszynista w zbiorkomie, 3zm, tak wygląda mój przykładowy grafik.

Pracuje wszystkie święta, weekendy, jedna niedzielę mam wolną a zazwyczaj to i tak wygląda mój weekend ze w sobotę schodzę z nocy. Czasem się zdąży 3 dni wolnego ale wolałbym mieć
ButtHurtAlert - @Profanumopus 
 Słusznie. Może i się pracuje w weekendy i święta czy ...

źródło: temp_file.png6487149687530429807

Pobierz
  • Odpowiedz
ogólnie praca to rak


@sruba_m3: ja bym bardziej powiedział, że praca na pełen etat i poświęcenie 8 godzin dziennie przez 5 dni w tygodniu na pracę to rak. Prawda jest taka, że ludzie godzą się na takie życie przede wszystkim ze względów ekonomicznych. Chociaż są też ludzie, którzy nie potrafią sami spożytkować swojego wolnego czasu, więc im praca może nadać jakiś sens w życiu, no i są też ludzie, którym praca
  • Odpowiedz