Wpis z mikrobloga

1.5 miesiące temu pisałem tutaj ze zmieniłem prace z maszynisty na biuro. Nie ma nic gorszego niż codzienna praca po 8h. Odbębnię okres próbny i wracam na właściwie tory #zalesie
  • 62
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Przedmidorrr polecam bardzo przyjemną książkę Marcina Antosza "Opóźnienie może ulec zmianie" właśnie o pracy maszynisty. w przystępny sposób opowiada o pracy na kolei, o systemach, jak wygląda dzień takiego maszynisty. właśnie kończę ją czytać, więc jestem na świeżo.
  • Odpowiedz
  • 2
@Lanza: dzień, nocka 2 dni wolne. Fakt chodzisz na każda godzinę i święta nie święta. Ale ilość dni wolnych robi robotę. I nie musisz codziennie wstawać rano. Fakt idziesz na 2 w nocy do pracy kończysz o 14 ale jutro już wiesz ze spokojnie się wyśpisz bo pojdzisz sobie na 16. Niż codziennie wstawanie o 5.
  • Odpowiedz
  • 1
@Breezer9222 w sumie dla każdego co innego. Ja bym wolał pon-pt 8h święta wolne. Przerabiałam już różne tryby i nocki/święta na dłuższą metę jest męczące. Niby 2dni wolne ale pierwszy dzień rozwalony bo człowiek zmęczony po nocy a drugiego dochodziłem do siebie dopiero i już do roboty na następny :)
  • Odpowiedz
@ButtHurtAlert: To nie zazdroszcze. Ja zwykle mam tryb 2 służby po 12h, dwa dni wolnego, służba, wolne, służba, 2 dni wolnego itd. Czasami 3 służby pod rząd i nie więcej. Musisz spróbować innych grafików bo różne som ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Breezer9222 popracuj tak kilka lat to zobaczymy czy nadal będziesz mowil ze sobie odespisz. Organizm to nie zabawka nie jest ewolucyjnie przystosowany do nagłych zmian godzin snu i bytowania

@Profanumopus próbowałem gadac z kierownictwem, mówiłem że to nie życiowe ofc gadka typu no dobra przyjrzymy się. Dla pupilów się znajdzie miejsce na priorytetowy lepszy grafik. Pierdziele to nie bede sie z koniem kopał wiecej.
  • Odpowiedz
Fakt idziesz na 2 w nocy do pracy kończysz o 14 ale jutro już wiesz ze spokojnie się wyśpisz bo pojdzisz sobie na 16. Niż codziennie wstawanie o 5.


@Breezer9222: poczytaj sobie o tym jak r-----------z sobie zegar biologiczny nieregularnym wstawaniem i jakie to ma skutki uboczne jeśli robisz to przez wiele lat, co niby złego jest we wstawaniu o 5 rano? :D właśnie regularne wstawanie to najlepsza możliwa opcja
  • Odpowiedz
Pozdrowienia od dyżurnej ruchu:-) Ja sobie chwalę, dużo wolnego, chociaż nocki wykańczają i następny dzień chodzę do tyłu, no ale jak wpadną nadgodziny to pasek aż miło odebrać ;-)
  • Odpowiedz
@Trzesidzida: Nie chcesz pracować, nie rób tego błędu i nie idź na mechanika. To często podróż w jedną stronę. Nie wiem, pójdź sobie na konduktora czy dyżurnego ruchu ale nie mechanika :D

@ButtHurtAlert: Z czystej ciekawości, zaliczyłeś już swojego pierwszego samoyeba? Czy jeszcze przed Tobą?
Pierwszy najbardziej ryje banie, przynajmniej u mnie tak było, drugi już poszedł lżej :/

@Breezer9222: Wiesz jak dobija fizycznie i
  • Odpowiedz
@yankers

Z czystej ciekawości, zaliczyłeś już swojego pierwszego samoyeba? Czy jeszcze przed Tobą?

Pierwszy najbardziej ryje banie, przynajmniej u mnie tak było, drugi już poszedł lżej :/

Mialem 2 lata temu ale jakoś nie wpłynął na mnie ciezko, po jakimś miesiącu już praktycznie nie pamiętałem o
  • Odpowiedz
  • 2
@yankers: 9 lat w CARGO pracowałem. Poszedłem spr jak jest pracować po 8h z dojazdem do pracy wychodzi mi po 11.5h dzień w dzień. Wiec wole odbębnić 12-14h 2x w tyg i mieć wolne. Niż codziennie 11.5. Ale to każdy musi iść spr się przekonać czego chce w życiu. Odchodząc myślałem ze już nigdy nie wrócę. Ale życie zweryfikowało wole jednak tryb 12 godzinny.
  • Odpowiedz
@yankers: To widzę że co zakład to inne patologie. W zachodnim zakładzie spółki tylko na niektórych szlakach może się tak zdarzyć że nie wrócisz ale nie wszędzie. Plus zawsze możesz się postarać znaleźć czy ktoś by nie podrzucił do miejsca gdzie się zaczynało służbe.
  • Odpowiedz