Wpis z mikrobloga

wiele można komuchom zarzucić ale nie to że mieli kiepska urbanistykę. tak u mnie wyglądają przestrzenie między blokami, no aż się chce rano iść z psem na spacer. może nie jest to apartament ale te 42m naszej trójce starczają. no i najważniejsze: 5 minut spacerem, szkoła, przedszkole, 2 orliki, 3 place zabaw, ryneczek, supermarkety, kilka piekarni cukierni, sklepów mięsnych, zegarmistrz, szewc, przystanek autobusowy, tramwajowy. kolejne 5-10 minut samochodem, kilka dużych marketów, baseny, siłownie, kilka spoko knajp, duzy park. wszystko na wyciągnięcie ręki.
jak się syn urodził to oglądaliśmy nowe mieszkania ale każde osiedle było takie samo, sterylne, puste, odizolowane, chów klatkowy, wszędzie daleko i cholernie drogo. patrząc jak ceny odleciały w kosmos nastawiłem się że pewnie będę tu mieszkać do śmierci. nie żałuję :)

#patodeweloperka #nieruchomosci #mieszkanie
Pobierz Nester86 - wiele można komuchom zarzucić ale nie to że mieli kiepska urbanistykę. tak...
źródło: temp_file.png3733114842867405163
  • 136
wiele można komuchom zarzucić ale nie to że mieli kiepska urbanistykę


@Nester86: Kto bogatemu zabroni? Mieli do dyspozycij za darmo teren, nie działali w warunkach rynkowych - to i budowali tak, żeby było wszystko zgodnie ze sztuką. Nie żebym bronił obecnych developerów - to chciwe firmy (akurat to nic złego, firma powinna być chciwa bo inaczej zdechnie), które żerują na miastach (budują wielkie osiedla w miejscach bez infrastruktury - miasto musi
Pobierz enron - >wiele można komuchom zarzucić ale nie to że mieli kiepska urbanistykę

@Nest...
źródło: IMG_6382
@kefas_safek @Ufomamut witam sąsiadów :) musicie przyznać że nasze osiedle jest wyjątkowo sympatyczne ;) ale już dosłownie kilkaset metrów dalej jest słabo. mówię okolicach ronda rojna traktorowa i słynne Teo b, centrum całej tej patologii
@pedros92 nie jest źle ale trochę rozumiem o czym mówisz. sam całe życie mieszkałem u rodziców w dużym domu na obrzeżach miasta, jak się przeprowadzałem to też dramatyzowałem że będzie ciężko. ale razem z moją narzeczoną musieliśmy zadbać o lepszą organizację, pilnujemy porządku staramy się nie robić bałaganu na bieżąco wyrzucamy niepotrzebne rzeczy żeby nie gromadzić rzeczy których nie używamy.
tak jak pisałem wyżej drugiego dziecka w takim metrażu nie zrobię bo
@Nester86: zacząłem z czasem doceniać moje mieszkanko w wielkiej płycie, minusem niestety są niskie sufity, malutkie balkony ślepe kuchnie no i ogólny brak przestronności. Do tego menele na klatkach się czasem pojawiają, w deweloperce jednak tego nie ma.
@Nester86: No tak, spokój psychiczny jest ważny. Ja mam na dole mamę, a na parterze babcię i co jakiś czas mam ochotę się wyprowadzić i pewnie tak zrobię, ale właśnie ja chcę dom swój z kredytem, który nie będzie bardzo obciążający. A drugi powód jest taki, jak sam powiedziałeś, czyli infrastruktura. Ja się nawet ze znajomymi w liceum nie spotykałem, bo każdy z innej wsi. Plus żadnych rozrywek i słaba komunikacja,
@pedros92 no to możemy sobie piątkę przybić bo miałem podobnie. osiedle domków dzieci w moi wieku jak na lekarstwo. a tutaj, wychodzę z synem na spacer czy na plac zabaw i jest prawdopodobieństwo 100% że spotkamy jakiegoś kolegę z przedszkola.
@Nester86: Ja zacząłem biegać ostatnio i w okolicach godziny 21 nie spotykam nikogo. Tutaj ludzie chodnikiem idą tylko do kościoła, albo do szkoły. W innych godzinach nigdzie nie ma ludzi. Teraz się dziwię, że mama nie zaproponowała mi kupna skutera, wiedząc, że jak miałem w liceum na 8 rano to jedyny autobus jechał 6:38, a szkoła była 5km dalej. Byłem zawsze pierwszy w szkole o 7:10. Teraz już się poprawiła komunikacja,
@pedros92 a żeby z imprezy wrócić to musiałem zapieprzać przez ciemne pola przez kilka kilometrów. dałem sobie spokój jak mi z którymś razem dziki wystraszyły.
wieś, czy obrzeża miasta to jest koszmar dla dziecka i nastolatka. dużo więcej widzę możliwości i z nich korzystam mieszkając w dużym Wojewódzkim mieście.
A deweloper #!$%@? bloków i jedną wąską drogę wewnętrzną dla całego osiedla, a reszta #!$%@?, mieszkańcy sobie dojadą do dzielnicy obok żeby korzystać z usług.


@PfefferWerfer: a Polak przyjdzie, przepłaci i jeszcze z ucałowałem dłoni kupi.
chów klatkowy a ten się cieszy bo ma wszędzie blisko. Widać, że gen niewolnictwa w Polakach głęboko siedzi. Dla waszej wiadomości duży pies nie może być trzymany w bloku ale Polak już tak xD Dla mnie wolność to jak masz kawałek ziemi i nikogo o nic pytać nie musisz, nikt ci nie zagląda przez okno


@inflacja_biedaku: szybko, trzeba #!$%@?ć większość miast w europie zachodniej!
Ciebie może nie, ale te "+1" z rodziny 2+1 będzie musiało żyć w tym świecie zalewu imigrantów i może je to trochę interesować ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@PfefferWerfer: Dobrze, że obecni emeryci się tym przejmują głosując na PiS za 13 i 14 emeryturę ( ͡° ͜ʖ ͡°) To właśnie rząd ma za zadanie tak zarządzać Panstwem, aby system emerytalny i służba zdrowia były