Wpis z mikrobloga

wiele można komuchom zarzucić ale nie to że mieli kiepska urbanistykę. tak u mnie wyglądają przestrzenie między blokami, no aż się chce rano iść z psem na spacer. może nie jest to apartament ale te 42m naszej trójce starczają. no i najważniejsze: 5 minut spacerem, szkoła, przedszkole, 2 orliki, 3 place zabaw, ryneczek, supermarkety, kilka piekarni cukierni, sklepów mięsnych, zegarmistrz, szewc, przystanek autobusowy, tramwajowy. kolejne 5-10 minut samochodem, kilka dużych marketów, baseny, siłownie, kilka spoko knajp, duzy park. wszystko na wyciągnięcie ręki.
jak się syn urodził to oglądaliśmy nowe mieszkania ale każde osiedle było takie samo, sterylne, puste, odizolowane, chów klatkowy, wszędzie daleko i cholernie drogo. patrząc jak ceny odleciały w kosmos nastawiłem się że pewnie będę tu mieszkać do śmierci. nie żałuję :)

#patodeweloperka #nieruchomosci #mieszkanie
Nester86 - wiele można komuchom zarzucić ale nie to że mieli kiepska urbanistykę. tak...

źródło: temp_file.png3733114842867405163

Pobierz
  • 136
  • Odpowiedz
@Nester86: @PfefferWerfer: mam tak samo, w promieniu 600m mam żłobek, dwa przedszkola, podstawówkę, liceum, park, siłownię, basen, przychodnię, aptekę, ryneczek, pizzerię, chińczyka i co tam jeszcze dusza (w zależności od wieku) zapragnie. Tylko z parkowaniem #!$%@?, łódzki Teofilów tutaj już w ogóle wygrywa, chociaż tam znów mieszkania mniejsze.
  • Odpowiedz
@Nester86: tak mi się wydawało właśnie, miałem spytać i zapomniałem, a później jeszcze dojrzałem te kółka w ściankach koło klatek i już byłem pewien na 99% ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A które masz mieszkanie patrząc z klatki schodowej? Lewe, prawe czy środkowe? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Nester86: oj zgadzam się, mieszkam w wielkiej plycie z lat 70tych, chciałabym coś nowego w deweloperce ale kurde wlasnie rozplanowanie tych nowych osiedli to porażka straszna. Obecnie mam to co Ty, kupe ziele i, wszystkie punkty usługowe itp super blisko.

Ps fajowy pies :D
  • Odpowiedz
Dla mnie wolność to jak masz kawałek ziemi i nikogo o nic pytać nie musisz, nikt ci nie zagląda przez okno, z okna słyszysz tylko śpiew ptaków i spadający deszcz a nie #!$%@? kiboli i autobusy, wsiadasz do swojego SUV i jedziesz gdzie chcesz przez autostradę


@inflacja_biedaku: No to wtedy kupujesz działkę na wsi a nie w mieście. Jak chcesz mieć możliwości miasta to musisz pogodzić się z minusami miasta. Nie
  • Odpowiedz
  • 0
@inflacja_biedaku ty lubisz jechać suvem przez wieś ja lubię mieć 15 minut na trening z dobrym trenerem w super wyposażonej siłowni, pojechać sobie rowerem do jednej z wielu świetnych knajp, czy wyskoczyć na spontanie do kina albo figloraju z dzieckiem jak pada deszcz. naprawdę uważasz że tylko twój sposób jest jedynym slusznym? musisz być strasznym prostakiem
  • Odpowiedz
@Nester86: ale te bloki z wielkiej plyty sa paskudne. w srodku ciasno. na korytarzach smrut i atmosfera z horroru. juz jak bylem dzieckiem, gdzies w 2000 roku, zastanawialem sie jak ludzie moga zyc w czyms takim. okropne.
  • Odpowiedz
@Nester86 no spoko, ale mieszkam na nowo wybudowanej inwestycji, mam 3 min na piechotę do Biedronki, 5 do Lidla, na plac targowy, pętlę tramwajowo-autobusową, pasaż handlowy, wokół są 4 przedszkola, 10 min na piechotę 2 szkoły, 15 min kolejna szkoła, 5 min do jednego parku, 15 do drugiego, na siłownię kilka minut rowerem a do tego mam nowoczesny budynek, nowe instalacje, brak gazu, dostosowany do osób starszych i niepełnosprawnych, z garażem podziemnym
  • Odpowiedz