Wpis z mikrobloga

@DrCieplak to bardzo indywidualna sprawa, ale właśnie Ci co prowadzą biznesy z dużymi kosztami, pracownikami (dają pracę) są najbardziej ruchani. Oczywiście sami też chętnie by wyzyskiwali pracowników żeby się dorobić ale nie jest to dziś łatwe. Z tego powodu często pracują ciężko i mają ogromną odpowiedzialność a zostaje im w kieszeni mniej niż ich pracownikom których mało co obchodzi
@DrCieplak: No tak przecież JDG nie płacą podatków xD

A ja znam ludzi którzy przeszli na z o.o. z JDG i dopiero oni robią wały na podatkach i byli do przodu względem JDG. Chwalili się tym przez dlugi czas także tak się możemy przerzucać.

Nie wiem czemu wrzucasz wszystkie JDG i sp z.o.o. do jednego wora. Zresztą, jakie wały idą na tych naszych polskich spółeczkach. Wały to idą przez korporacje gdzie
@zibizz1:

podmiot który nikogo nie zatrudnia to jest zupełnie inna liga niż ten który zatrudnia. Złożoność prowadzenia JDG po zatrudnieniu jednego pracownika mocno wzrasta. Sam prowadzę JDG ale nie uważam że kwalifikuję się aby nazywać się przedsiębiorcą,


Ja prowadzę dwie firmy. Jedna z nich to jdg, gdzie sam świadczę usługi dla kilku firm a nikogo nie zatrudniam i tu także uważam się za przedsiębiorcę. Gdybym był szewcem też bym siebie uważał
@DrCieplak:
.pracuj w IT
.praca w 100% zdalna
.odlicz samochód jako "koszt uzyskania przychodu"

Takich cwaniaczków bym #!$%@?ł batogiem. Dlaczego? Bo zamiast robić coś żeby obniżyć te podatki, to udają, że wszystko gra i w sumie takie podatki jeszcze im pasują xDD
@ssauczo_pauczo PiS dąży właśnie do tego, żeby takie jdg bez pracowników się za bardzo nie opłacało. Moim zdaniem to celowe i świadome dzialanie, takie małe jdg trudno skontrolować co tam sobie wrzuca w koszty i oni w Urzędach Skarbowych nie mają do tego ludzi. Dlatego będą takich przedsiębiorców cisnąć najbardziej kolejnymi podatkami, żeby jak już muszą prowadzić biznes, to rozliczali się ryczałtem.
@DrCieplak: po pierwsze na ryczalcie 8,5% moze byc waskie grono przedsiebiorcow a nie kazdy. po drugie nie odliczasz sobie wtedy kosztow jak leasing czy cokolwiek (tylko vat jesli jestes vatowcem). ZUS (a konkretnie skladka zdrowotna) jest uzalezniony od dochodu, a jesli np. sprzedajesz auto ktore masz na firme to kasa za auto jest Twoim dochodem i Ci skladke #!$%@? w kosmos, nie mowiac juz o tym, ze musisz tez zaplacic dochodowy
jest na ryczałcie 8.5 proc. i codziennie płacze ile płaci podatków.


@DrCieplak: akurat ryczałt się opłąca najbardziej, jak nie masz kosztów. Jak masz koszty to bierzesz liniowy 19% i koszty obniżają podstawę opodatkowania.

ja bym sobie wolał 19% pitu płacić, który szedł do samorządów, ale dzięki Nowemu Ładowi nie mogę, bo żeby nie byś stratnym musiałem przejść na ryczałt , który wędruje do budżetu centralnego.

A ty do roboty się weź,