Wpis z mikrobloga

@DrCieplak:

ryczałtowy PIT 8.5 proc

XD

Ryczałtowy ZUS

XD

Mercedes albo Lexus w leasingu wrzucony w koszty podobnie jak hotele spa i zakupy w Makro.

XD

Na JDG płacisz taki sam ZUS bez względu na to czy zarabiasz 10k czy 100k

XD

z takim ekspertem nie sposob dyskutowac, bo i o czym - wszystko co napisales jest bledne

Tak, to wy utrzymujecie ten kraj

o czekaj tu miales racje
@DrCieplak: Widać uja wiesz o prowadzeniu JDG jak sądzisz, że wszyscy mają ryczałtowy zus, pit 8,5, mercedesy i leksusy :D Po ogłoszeniu 800+ zesrała to się klasa średnia w górę, która ma trochę oleju w głowie i wie, że to ona za ta zapłaci. Ale idziemy kursem Tureckim, gdzie klasa średnia w przeciągu kilku lat znikła i teraz wszyscy mają już po równo, czyli są w klasie biednej :)
Na JDG płacisz taki sam ZUS bez względu na to czy zarabiasz 10k czy 100k.


@DrCieplak: no chyba #!$%@? nie xD ale jak na neuropka przystało nawet prawa nie znasz.
A dwa, ZUS to jest TWOJA SKLADKA na Twoją emeryturę. Im mniej wpłacisz tym mniejsza emeryturę będziesz miał.

I dalej nie ma sprawiedliwszego systemu podatkowego niż taki, gdzie jazdy placu tyle samo, bo wszyscy korzystają tak samo z państwowych usług.
Śmiem
A nie czasem pomniejszanie przychodu? Pomniejszanie dochodu nie ma kompletmoe żadnego sensu, toć to po prostu wydawanie kasy...


@Blinddy: No właśnie koszty tworzy się żeby obniżyć dochód. Obniżanie przychodu to mniejsze wpływy od których bezpośrednio zależy twój dochód. Cała sztuka polega na wrzucaniu w koszty rzeczy podwójnego zastosowania - dobry samochód służbowy, telefon, laptop, mieszkanie deweloperskie kupione na biuro itd.
@oraczNieDobrocz
Nie ZUS tylko składka zdrowotna która się w zusie opłaca dodatkowo kasztanie, i to nie jest nic innego niż rozszerzenie dochodowki o dodatkowe 9 procent, oprócz tego płacisz ZUS niezależnie czy zarabiasz.
Mercedes albo Lexus w leasingu wrzucony w koszty podobnie jak hotele spa i zakupy w Makro.


@DrCieplak: Nie mam ani Lexusa ani Merca bo dla mnie to niepotrzebne wydawanie kasy. Stary opel mi wystarczy. I komputer z valve index bym mógł udawać anime kotodziewczynki na VRczacie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mnie tam wydatki państwowe aż tak nie bolą. Boli to, na co są wydawanie. Mimo że sam dzieci nie mam i nie będę miał, to nieporównywalnie łatwiej byłoby mi przełknąć np. państwowe żłobki, przedszkola, inne formy infrastrukturalnej pomocy, niż po prostu proste i chamskie rozdawanie kasy. Żeby jeszcze to 500/800+ dawało jakieś efekty demograficzne, ale taki #!$%@?, kasy się rozda od cholery, a problem demograficzny jak był tak będzie. Nie boli mnie
@Darth_Gohan:
@ToJestNiepojete:
i żeby było jeszcze bardziej zabawnie, zaznaczone jest osoba prywatna, więc każdy może wziąć taki "leasing" nie trzeba nawet działalności mieć.

Więc dane się nie zgadzają (nie jest 1.5k zamiast 150k, tylko dochodzi rata początkowa i końcowa),
ale za to...
cała idea, że to oferta tylko dla przedsiębiorców też się nie zgadza.

Gratulacje @ToJestNiepojete oba punkty, które to miały świadczyć jak to komyś na JDG jest lepiej niż
@DrCieplak: Ale Postuj DEZINFORMACJA i PODZIAŁ Spoleczenstwa
Ryczał 8,5 % trudno jest dostać. Ryczałtowy ZUS, tylko gdy jestes na ryczałcie i jest on ok 2500 - 2700 zł/mc. Ryczałtowiec nie wlicza "Mercedesa" w koszta.
Wszystko, co przytoczylem, mozna znaleźć w necie
@ToJestNiepojete: racja, mea culpa, założyłem, że skoro mówisz o leasingu (który to z zasady jest instrumentem dla firm) w poście o JDG, to mówisz o leasingu dla JDG.
Oferta, którą wrzuciłeś nawet nie jest leasingiem, jest wynajmem długoterminowym, tylko ktoś to tak bez sensu nazwał.

Leasing to zwyczajny kredyt - szczególnie po zmianach podatkowych sprzed kilku lat - więc zawsze, ale to zawsze będzie droższy niż kupienie za gotówkę (nie uwzględniam