Wpis z mikrobloga

@DrCieplak: Spokojnie, nie bój żaby, podniesiemy opłaty za usługi i tyle z tego będzie - ty (albo pośrednio ty) i tak za to zapłacisz więc ( ͡° ͜ʖ ͡°)- I nie szczekaj bo pierd*lnę podwyżkę 50% i się skończy babki sranie.
No i to jest obiektywny wpis. A nie znajomy który po paru latach na JDG kupił dwa samochody, kupił dom (bez kredytu) jest na ryczałcie 8.5 proc. i codziennie płacze ile płaci podatków.


@DrCieplak: zacznij już teraz, to za parę lat będziesz miał 2 samochodu i dom bez kredytu. Założenie JDG to szybki proces i wszystko możesz załatwić przez internet.
@DrCieplak: Bo ci co maja JDG są świadomi obciążeń fiskalnych. I wiedzą, co to netto i brutto, co to koszta i podatki.
JDG i ktoś ma lexusa na firmę? ( ͡º ͜ʖ͡º) największy absurd.
@Darth_Gohan: Ale o co chodzi? Przecież leasing jest formą kredytowania. Gdyby nie oferta leasingowa, to liczba nowych, drogich aut na ulicach byłaby drastycznie mniejsza. W końcu kredyt pozwala korzystać z dóbr, na które człowieka tak naprawdę nie stać. Nie stać mnie na mieszkanie, to biorę dom na kredyt. Nie stać mnie na samochód, to biorę auto na kredyt lub leasinguję. W tym drugim przypadku auto nawet nie należy do mnie, a
@ToJestNiepojete: To pytanie o co TOBIE chodzi, że mnie pytasz:

Widzisz różnicę pomiędzy uzbieraniem 150 tys. oszczędności na auto, a miesięczną ratą 1500 zł?


Sam widzisz, że można wziąć tak samo auto na kredyt. Poza tym znajdź mi ofertę gdzie za auto będziesz płacił miesięcznie 1500 zloty jeśli jest warte 150 tysięcy. Naprawdę chętnie zobaczę taki leasing.

Bo wynajem to się może i znajdzie, ale to będzie WYNAJEM, nie leasing.

Tylko
Ale się "przedsiębiorcy" na JDG zesrali o 800+. Ryczałtowy ZUS, ryczałtowy PIT 8.5 proc., Mercedes albo Lexus w leasingu wrzucony w koszty podobnie jak hotele spa i zakupy w Makro. Tak, to wy utrzymujecie ten kraj XD

@DrCieplak:
ale to sugerujesz, że system utrzymują patusy i bezrobotni, skoro JDG płaca niskie podatki wg ciebie?
Nie mówiąc już o tym, że jesli ktoś płaci minimalny ZUS, to może sobie zaszkodzić na starośc,