Wpis z mikrobloga

@aeis 14-15? A jak wytłumaczysz 11 letniej córce co to okres i dlaczego właśnie zaczęła krwawić? Najpierw jej powiesz, ze to kara od Boga a za kilka lat, ze żartowałeś i opowiesz o seksie?

Ja, a było to #!$%@? ponad 30 lat temu, miałam książeczkę dla maluchów, z obrazkami, gdzie mama tłumaczyła co to seks, ja tej książki nie nie pamietam, ale dorastałam wiedząc czym jest seks, potem to już tylko trzeba
@CudMalina szkoda, że na koniec 2018 roku średni wiek w którym dochodziło do pierwszego stosunku to odpowiednio 17 lat dla mężczyzn i 17.5 dla kobiet, średnio chce mi się wierzyć w tezę, że przez 4 lata wiek ten drastycznie spadł do 14-15 lat.

https://parenting.pl/w-jakim-wieku-nastolatkowie-traca-dziewictwo-zaskakujace-trendy-na-swiecie

ale masz rację, wiek będzie spadał właśnie przez takie wykolejenie obyczajowe i serwowanie takich książek już od najmłodszych lat.

@rudyba ja jej tego nie wytłumaczę a lekcja przyrody/biologii
@aeis to co jej na lekcji biologii maja powiedzieć, jeśli nie wytłumaczyć czym jest seks i skąd się biorą dzieci. A powinno się to stać przed 1 miesiączka, żeby dziewczynka nie bała się, ze umiera.

Już pomijając, ze nie, to rodzic powinien z nią o tym rozmawiać, a szkoła tylko utrwalić wiedzę.
@rudyba ty na prawdę nie widzisz absolutnie żadnej różnicy w mówieniu czym jest ciąża, jak ona powstaje, co to jest miesiączka a papką w jakich pozycjach seksualnych można uprawiać segz? dzieciaki na biologii idą zgodnie z programem nauczania i dochodzą do takich tematów później niż 11 lat bo lekcje biologii to nie tylko człowiek, segz i beniz jak ci chyba wydaje.