Wpis z mikrobloga

Hej Mirki. Jedna sprawa od wczoraj nie daje mi spokoju. Czy świat zwariował, czy to ja jestem mentalnym biedakiem.
Do rzeczy. Sprawa prosta. Chcę w ogrodzie postawić pergole żeby można było sobie pochillowac i odpocząć. Pomyślałem że w sumie biedy nie klepie i zapytam ile taka pergola (mniej więcej jak na zdjęciu, a w zasadzie to prawie identyczna tyle że mniejsza)mialaby kosztować. Mam fajnie przygotowany taras z kostki o wymiarach 4x4m. Wybrałem firmę z okolic 3miasta która robi takie rzeczy. Napisałem do nich i przysłali ofertę w ciągu +/- godziny.
Patrzę no #!$%@? wypas, na grubasie wszystko. W sensie dalej to jest 8 profili aluminiowych do kupy, ale żaluzje na dachu, i dwuch ścianach, pozostałe dwie sciany szyby, oświetlenie led (bogactwo i energooszczędność w jednym!)
No ale patrzę na cenę i już sam nie wiem czy to ja jestem zgredem czy może iflacja już #!$%@?ła w okolice Proximy Centauri.
Za postawienie pergoli na mojej działce, na moimi tarasie zaproponowali... 155k zł. 16m2 przypomnę. Prawie 10k za metr. Napisałem do chłopa grzecznie że cena jest odklejona i że się jeszcze zastanowię i jak coś to będę się kontaktował. Odpisał że może zaproponować "żaluzje w standardowym kolorze" i wyszło 135k ( _)
No i co wy o tym myślicie? Czy 155 000zl. Za pergole 16m2 to dobry deal czy raczej po #!$%@??
#ogrod #budownictwo #budujzwykopem
MightyUser - Hej Mirki. Jedna sprawa od wczoraj nie daje mi spokoju. Czy świat zwario...

źródło: temp_file.png2194240179731242201

Pobierz

Jak myślicie??

  • Brać i się nie zastanawiać 13.4% (1076)
  • Lepiej zbudować szałas z patyków 86.6% (6949)

Oddanych głosów: 8025

  • 199
@MightyUser: Tutaj większośc oburzona że cena z kosmosu to podejrzewam nie ma nawet pojęcia o pergolach tylko widzą kwotę i że dużo jak Janusz typowy. W konfiguracji którą dałeś i z tej wizki wynika że jest to raczej cena zbliżona do rynkowej za tego typu pergolę z tymi systemami. Zrób sobie wycenę od innych firm a się przekonasz. Zwykła pergola 4x4x3 metry bez żadnych systemów to ok. 50 000 zł.
@MightyUser: ja zamówiłem pergole z Chin za 7k€ z wysyłką pod drzwi ,aluminiowa otwierany dach ,podświetlenie led dachu od spodu, 3 ekrany elektryczne, czujnik deszczu, zamyka się automatycznie gdy pada deszcz.

Długo szukałem pergoli w dobrej cenie w Polsce i w Holandii gdzie żyje i noemogłem zrozumieć skąd oni biorą ceny?
Gdy pytałem pod wymiar to zawsze mówił ze czas oczekiwania to dwa miesiące ,to dało mi do myślenia ze cwaniaczki
@MightyUser: Odpowiedź jest prosta, windują cenę w kosmos bo teraz to jest modne a ludzie mają dwie lewie ręce i nie potrafią sami nic zrobić/albo im się niechce.
Jestem z małopolski, okolice Krakowa, i też chcemy zrobić nad tarasem pergole, bo w lecie świeci mocno i nie da się wysiedzieć. Pytałam dwie firmy - ceny z kosmosu a u nas jest kwestia tylko profili + zadaszenie. Nie chcemy żadnego szkła.
Jak