Wpis z mikrobloga

Hej Mirki. Jedna sprawa od wczoraj nie daje mi spokoju. Czy świat zwariował, czy to ja jestem mentalnym biedakiem.
Do rzeczy. Sprawa prosta. Chcę w ogrodzie postawić pergole żeby można było sobie pochillowac i odpocząć. Pomyślałem że w sumie biedy nie klepie i zapytam ile taka pergola (mniej więcej jak na zdjęciu, a w zasadzie to prawie identyczna tyle że mniejsza)mialaby kosztować. Mam fajnie przygotowany taras z kostki o wymiarach 4x4m. Wybrałem firmę z okolic 3miasta która robi takie rzeczy. Napisałem do nich i przysłali ofertę w ciągu +/- godziny.
Patrzę no #!$%@? wypas, na grubasie wszystko. W sensie dalej to jest 8 profili aluminiowych do kupy, ale żaluzje na dachu, i dwuch ścianach, pozostałe dwie sciany szyby, oświetlenie led (bogactwo i energooszczędność w jednym!)
No ale patrzę na cenę i już sam nie wiem czy to ja jestem zgredem czy może iflacja już #!$%@?ła w okolice Proximy Centauri.
Za postawienie pergoli na mojej działce, na moimi tarasie zaproponowali... 155k zł. 16m2 przypomnę. Prawie 10k za metr. Napisałem do chłopa grzecznie że cena jest odklejona i że się jeszcze zastanowię i jak coś to będę się kontaktował. Odpisał że może zaproponować "żaluzje w standardowym kolorze" i wyszło 135k ( _)
No i co wy o tym myślicie? Czy 155 000zl. Za pergole 16m2 to dobry deal czy raczej po #!$%@??
#ogrod #budownictwo #budujzwykopem
MightyUser - Hej Mirki. Jedna sprawa od wczoraj nie daje mi spokoju. Czy świat zwario...

źródło: temp_file.png2194240179731242201

Pobierz

Jak myślicie??

  • Brać i się nie zastanawiać 13.4% (1076)
  • Lepiej zbudować szałas z patyków 86.6% (6951)

Oddanych głosów: 8027

  • 199
Czy 155 000zl. Za pergole 16m2 to dobry deal czy raczej po #!$%@??


@MightyUser: Za tyle pieniędzy masz podobne ~16m^2... samochodu osobowego średniej klasy ;)
Trochę jednak cięższego materiałowo i technologicznie niż pergola.

Jeśli chodzi o rady, to po pierwsze czy czasem nie zapytałeś się firmy która specjalizuje się w budowie takich pierdół za państwowe pieniądze w drodze przetargu? Ewentualnie czy to nie jakaś "luksusowa marka" itp.

Ogólnie to takie rzeczy
ja bym brał, podobno pergole się kończą i będzie problem z dostępnością, poza tym inflacja, a tak to perspektywicznie i inwestycyjne ogarniesz na przyszłość


@sprzedafcaMakaronu: szczerze? Ja bym brał dwie. Jedną dla siebie, drugą na handel. Przy takim popycie to przytrzyma się tę drugą z rok i odsprzeda za 250-300%. Pierwsza będzie za friko i jeszcze zostanie zysk na jakieś porządne wakacje w USA albo Azji.
Dzisiaj po dwóch dniach jesteśmy w 3/4 składania pergoli za 67K, ale euro, 15m długości na 4m szerokości, oczywiście rolety przeciw słoneczne plus dach z czujnikiem deszczu. Fakt ten model był wyjątkowy, zarówno pod katem ceny jak i rozmiarów, ale standardowo to za jakieś 20m z wszystkimi opcjami to 29K euro jest. Co do samej konstrukcji to nie jest tak ze cztery profile i kilka śrubek. Co oczywiście nie zmienia faktu ze
@inz_Bartosz: oczywiście że jest łatwo zrobić tylko trzeba mieć odpowiednio dużo wolnego czasu. Na grupie flachowcow od wykończeń ten twój tekst jest chyba mottem życiowym ich wszystkich. Budowlanka to nie jest czarna magia. Tym bardziej teraz w dobie youtuba i wszechobecnych poradników. jeśli robol budowlaniec jest w stanie to postawić to człowiek używający mózgu również.