Wpis z mikrobloga

Do 25. roku życia daje sobie czas na znalezienie sposobu na zarabianie pieniędzy na własną rękę; tkwienie w januszexach / korpo po 28. roku życia to przegranie życia moim zdaniem. I to niezależnie od zarobków. 23lvl here i muszę coś wymyślić; albo własna działalność, albo własny algorytm algo-tradingowy zarabiający za mnie kasę (pojęcie mam o temacie, bo AI / ML / DS z tej strony), albo coś jeszcze innego.

Nie wytrzymam pracy na etacie - nawet zdalnie - przez najbliższe kilka / kilkanaście / kilkadziesiąt lat.

#praca #pracbaza #programowanie #programista15k #pracait #przemyslenia
  • 21
@Ivan_III: Spokojnie, każdy z nas w młodości zakładał, że "tylko dochód pasywny, na pewno napiszę program, który za mnie będzie zarabiał pieniądze".

Potem życie weryfikuje i okazuje się, że lepszy stały pewny dochód + rozwój zawodowy i idące za nim podwyżki, niż szukanie "złotego strzału".

albo własny algorytm algo-tradingowy zarabiający za mnie kasę

Jeśli coś takiego da się napisać to prawdopodobnie każda większa instytucja finansowa już dawno coś takiego ma i
@Ivan_III: nie podcinam skrzydeł ale tak jak @WaveCreator napisał.
Już lepiej się załapać w dobrej za średnią kasę z opcją awansów albo zdobycia konkretnej wiedzy/kontaktów.
Na swoją rękę tego nie ogarniesz.
A jak zostaniesz dev15k to Ci się odechce własnego biznesu który by Co miał dawać 4k chyba że hobbistycznie w ramach satysfakcji.
Później przychodzi rodzina, kredyty itp. I trzeba mieć jaja i/lub odłożony hajs żeby się w eksperymenty bawić, albo
@Ivan_III: odnośnie pracy na etacie w porównaniu do własnej działalności gospodarczej powiem tak: często lepiej jest jeść tort w towarzystwie, niż gówno samemu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ivan_III takie pytanie co cię najbardziej przeraża w pracy na etacie bo jeśli jest to zobowiązanie jakaś dyscyplina robienie rzeczy których nie zawsze ci się chce to na prymacie jest to samo
@Ivan_III: Nie słuchaj ich, zawsze warto próbować. Pamiętaj że etat nigdy Ci się nie skaluje, sprzedajesz to co masz najcenniejsze tylko czas.

Pracuj po godzinach, wymyśl coś swojego co będzie się skalowało.

Jak będziesz potrzebował swój produkt w jakieś landingi albo inne webowe rzeczy to możesz się do mnie odezwać.

Ja pracuje nad swoimi rzeczami, zrezygnowałem z etatu prawie 30k+ na rzecz mniejszego zlecenia za które mam 3-5k za kilka dni
@scarecrov

Z tym, że zawsze warto próbować to jest bzdura. Albo będzie warto albo nie, nigdy tego nie wiesz, to jest zawsze ryzyko straconego czasu/zdrowia/pieniędzy, kiedy w tym czasie mógłbyś zdziałać dużo więcej u kogoś. Tobie się udało, a wielu innym nie. Należy podchodzić do tego z dużym rozsądkiem, albo po prostu traktować to jako hobby, dodatkowy sposób na naukę, z której może coś wyjść więcej, ale nie musi.
@fiddle: ja również będąc takim "szalonym" nastolatkiem myślałem że jest możliwe obejść cały ten system, ale to trwało kilka miesięcy i raczej nie przenosiłem tych marzeń do interentu. Najgorsze jest to że osoby, które uwierzyły w pasywny dochóch żyją pod presją urojeń i zamiast cieszyć się faktem że jest sie młodym, silnym i zdrowym to taki człowiek jest chodzącym nieszczęściem. Współczuje bo sam czasami taki byłem, ale nie trwało to długo,