Wpis z mikrobloga

Słyszałem wiele opinii o tym jakie to jeżdżenie na #gravel jest zajebiste xD

No to co ryzyk fizyk, oponki zmienione i jedziemy na bezdroża.

Dochodzę do jedynego słusznego wniosku. Rower Gravel nie nadaje się do jazdy po bezdrożach, a wręcz mam wrażenie że nie nadaje się do żadnej jazdy. Jak chce sobie pojeździć po bezdrożach to wybieram wygodne #mtb fulla. Ale grawel xDDDD

Na zdjęciu Kolega przed rezygnacją z dalszej jazdy xD

Ostatecznie odpuściliśmy zwiedzanie i próbę dotarcia do osady Danielki.
https://www.google.com/maps/place/danielki+orawa/data=!4m2!3m1!1s0x4715dc5de348951f:0x1d7c5e6c09c77d71?sa=X&ved=2ahUKEwi6q86O4ur-AhXCmIsKHboiBlYQ8gF6BAgNEAE

#rower #rowery
gadatos - Słyszałem wiele opinii o tym jakie to jeżdżenie na #gravel jest zajebiste x...

źródło: IMG_20230422_161931

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Rower Gravel nie nadaje się do jazdy po bezdrożach


@gadatos: To oczywiste, jak sama nazwa wskazuje. To jest "gravel" a nie "bezdrożel", "piachel" czy "błotel" ( ͡° ͜ʖ ͡°) i służy do jazdy po drogach, niekoniecznie równych i gładkich, ale jednak po drogach.
  • Odpowiedz
@gadatos: polecam traktować gravel jako rozszerzanie szosy, o ile oczywiście nie bawi Cię szczególnie jakiś underbiking, bo pewnie ujeb ze zdjęcia jest do przejechania na odpowiedniej oponie.
Ale jako szosa+ gravel jest super.
kuraku - @gadatos: polecam traktować gravel jako rozszerzanie szosy, o ile oczywiście...

źródło: 20220429_161706

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 280
@gadatos: niemożliwe że nie polubiłeś gravela na pewno na pewno jakims gównem jechałeś serio jakie nie nadaje się na bezdroża co ty gadasz złe opony miałeś mówię ci innego spróbuj ja ci ja ci załatwie innego nie da sie nie lubić gravela co ty gadasz innego musisz spróbować bo różne są XD

Edit: a koledze się nie spodobało nie miał kasku gravelowego, nie miał koszulki Rapha i bibsów gravelowych cargo.
  • Odpowiedz
@gadatos:

Słyszałem wiele opinii o tym jakie to jeżdżenie na #gravel jest zajebiste xD

Dochodzę do jedynego słusznego wniosku. Rower Gravel nie nadaje się do jazdy po bezdrożach


Gravel jest spoko jak masz dużo (uwaga, słowo klucz) utwardzonych gruntówek w okolicy i jeździsz na dalekie trasy, nawet bardziej w formie np. backpackingu. Inaczej jest bez sensu. No ale nikt nikomu nie broni n-------ć gravelem po pagórkach i korzeniach w lesie i mówić, że
  • Odpowiedz
a koledze się nie spodobało nie miał kasku gravelowego, nie miał koszulki Rapha i bibsów gravelowych cargo.


@ujdzie: nie miał też brody i sojowego latte w camelbaku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Nawet zawody gravelowe (??) wygrywają rowery MTB do XC.


@Kamokamo: Zawody gravelowe to jest w ogóle głupi pomysł. Gravel w zamyśle ma być wygodną wersją szosy/XC a nie rowerem wyścigowym więc nic dziwnego że poświęcając wygodę i jadąc na XC wygrasz z gravelem. Widziałem trasy wyścigów "gravelowych" gdzie spokojnie można było jechać szosą :)

Ogólnie im bardziej gładsza "gravelowa" trasa tym bardziej szosa+/XC ma przewagę, im więcej ujebów tym bardziej
  • Odpowiedz
Zawody gravelowe to jest w ogóle głupi pomysł. Gravel w zamyśle ma być wygodną wersją szosy/XC a nie rowerem wyścigowym więc nic dziwnego że poświęcając wygodę i jadąc na XC wygrasz z gravelem.


@dybligliniaczek: otóż to

No może jakieś takie od 300 km w górę, gdzie niewygoda cienkich opon/cięzkiego MTB zaczyna już doskwierać.


@dybligliniaczek: karbonowa rama skutecznie niweluje wszelkie niedogodności wagowe na dużych dystansach
  • Odpowiedz
@gadatos: jedź po błocie dziw sie że gravel nie daje rady.
Gravel to taka szosa endurance z grubszymi oponami i haczykami na bagaż przeznaczona do wygodnej podróży drogami o niezbyt wygórowanej jakości.
To tak jakby twierdzić że rower cross nie ma sensu bo nie daje sobie rady w takich samych warunkach jak mtb xd
  • Odpowiedz
@gadatos: Ja tam lubię na trekkingu jeździć - masz w miarę balans pod długość tripa i typ nawierzchni. Jak ktoś nie wie do końca czego chce i planuje mieć jeden rower to idealne rozwiązanie. Co do lasów i tego typu dróg: imho urok jeżdżenia po lesie to fakt, że jak idziesz w nową trasę to może się okazać, że połowę drogi robisz z buta, wybierasz drogi, które wyglądają porządnie tylko
  • Odpowiedz
pewnie ujeb ze zdjęcia jest do przejechania na odpowiedniej oponie.


@kuraku: bez przesady. Jeśli nie jest to sypki piach, to jest to spokojnie do objechania komfortowo na 32c z niezbyt dużym ciśnieniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@gadatos: kolega leszcz. Ja w sobotę na 28C atakowałem podjazdy 10-15% w Beskidach. Komoot obiecywał asfalt, a dostałem błotne drogi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zgadzam się, że gravel to c--j, a nie rower. Tam, gdzie wjedziesz gravelem to i szosą pojedziesz, ale za to na asfalcie będzie gorzej. Gravel nadaje się tylko dla płaskopolaków. Na południu szkoda na to czasu ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz