Wpis z mikrobloga

Słyszałem wiele opinii o tym jakie to jeżdżenie na #gravel jest zajebiste xD

No to co ryzyk fizyk, oponki zmienione i jedziemy na bezdroża.

Dochodzę do jedynego słusznego wniosku. Rower Gravel nie nadaje się do jazdy po bezdrożach, a wręcz mam wrażenie że nie nadaje się do żadnej jazdy. Jak chce sobie pojeździć po bezdrożach to wybieram wygodne #mtb fulla. Ale grawel xDDDD

Na zdjęciu Kolega przed rezygnacją z dalszej jazdy xD

Ostatecznie odpuściliśmy zwiedzanie i próbę dotarcia do osady Danielki.
https://www.google.com/maps/place/danielki+orawa/data=!4m2!3m1!1s0x4715dc5de348951f:0x1d7c5e6c09c77d71?sa=X&ved=2ahUKEwi6q86O4ur-AhXCmIsKHboiBlYQ8gF6BAgNEAE

#rower #rowery
gadatos - Słyszałem wiele opinii o tym jakie to jeżdżenie na #gravel jest zajebiste x...

źródło: IMG_20230422_161931

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

pewnie ujeb ze zdjęcia jest do przejechania na odpowiedniej oponie


@kuraku: to z twojego foto to można komfortowo na 25c przejechać przecież
  • Odpowiedz
@gadatos: nie no ja żartuję. Gravel to żadna różnica względem szosy praktycznie. Jak szosa nie wjedzie to i gravel nie pojedzie. Jedyna różnica to, że minimalnie bardziej miękko będzie tam, gdzie na szosie i tak przejedziesz

  • Odpowiedz
Jak szosa nie wjedzie to i gravel nie pojedzie


@Ogau: Ja tam się nie zgodzę bo jednak na oponce 44 na mleku na 2 bary to i komfort jest mega lepszy i po piachu, błocie, korzeniach spokojnie da radę. Oczywiście nie będzie tak wygodnie jak na MTB ale jednak na dobrze skonfigurowanym gravelu będzie spoko. Aha i bez problemu na takiej oponce da radę asfaltem lecieć 30-35 km/h. Szosą pewnie
  • Odpowiedz
Rower Gravel nie nadaje się do jazdy po bezdrożach, a wręcz mam wrażenie że nie nadaje się do żadnej jazdy.


@gadatos: na bezdroża się nadaje, ale to jest prawda co piszesz. Jestem tego samego zdania.
jestem purrystą i jak szosa, to ma być asfalt, jak teren to MTB i idziemy w techniczność.

Gravel do mnie nie przemawiał, nie przemawia. Kupiłem, bo potrzebowałem na wyścig, aby się nie nudzić. Pojeździłem po okolicy i gravel ma
jagodowy_krol - >Rower Gravel nie nadaje się do jazdy po bezdrożach, a wręcz mam wraż...

źródło: WhatsApp Image 2023-05-02 at 10.26.27

Pobierz
  • Odpowiedz
@gadatos 100% racji, lekki full XC albo trail i mamy rower do wszystkiego poza asgaltem. Zawiecha zapewnią trakcje i przyjemnosc z jazdy. niech każdy se śmiga na czym chce ogólnie ale marketing wmówił że to rowery do jazdy po lesie ale jak wiemy drogi w lesie są różne pozdro
  • Odpowiedz