Wpis z mikrobloga

Co byście wybrali z rynku pierwotnego:
Nr1:
- Mieszkanie gotowe od ręki z większymi oknami, wyższym o 6 cm sufitem. Ściśłe centrum Wrocławia blisko rynku, ładny widok na miasto. wyjście na balkon tylko z jednego pokoju. Droższe 25k. Standard wydaje się "premium". Prywatna siłownia na parterze oraz widok na odrę, która przylega bezpośrednio do dziedzińca.

Nr2:
- Mieszkanie kupowane na etapie dziury w ziemi gotowe za 2 lata. Budynek jeszcze nie istnieje. Okolica to wielkie parki, świetny dojazd do centrum, aquapark wrocławski 10 min z buta. Dodam że na aqua chodzę co drugi dzień. Ruchliwa ulica obok, jednak mieszkanie na ścianie tyłem do niej, więc powinno być cicho. Lokalizacja bardziej mi się podoba. Wyjście na balkon z obu pokoi. Widok na okolicę ładny, jednak w większości jest to widok na wilka płytę.

Rozkład obu podobny, oba na najwyższym piętrze. Oba mieszkania brane na bezpieczny kredyt 2%.

#nieruchomosci #inwestycje #kredythipoteczny #kredyt2procent #inwestujzwykopem #finanse #urbanistyka #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie

które mieszkanie byś wybrał?

  • Mieszkanie numer 1 69.0% (109)
  • Mieszkanie numer 2 31.0% (49)

Oddanych głosów: 158

  • 46
@ksiezycoweNieruchy: Prawdę mówiąc nie wybrałbym żadnego. Centrum i rynek, to hałas, smród spalin, problemy z parkowaniem, pełno pałętających się obcych ludzi.
Dziury w ziemi bym nie kupił. I ostatniego pietra też. Albo dach przecieka, albo latem sauna od dachu.
Pierwsze zdecydowanie skreślam, ostatecznie drugie.
tylko inwestycja obok oddawana w maju 2025


@ksiezycoweNieruchy: daj linki do obu inwestycji

ja teraz przechodze z mieszkania 250cm na 280cm i ta dodatkowa wysokosc robi dobra robote. Tez ostatnie pietro.

Tam sa balkony czy tarasy? oba tej samej wielkosci? Z "daszkiem" czy w pelni odkryte? Zmiesci sie na nich jakis zestaw wypoczynkowy?
@ksiezycoweNieruchy: Jeśli takie mieszkania w lokalizacji i standardzie łapią się na BK to powiem tylko, że fajnie macie w tym Wrocławiu.

Generalnie mój brat stał przed podobną decyzją i kupił 41m w dobrej lokalizacji w stolicy, ale z odbiorem za pół roku. Na inne musiałby czekać nawet 2 lata, a i tak to jego pierwsze mieszkanie i zamierza tam pożyć maksymalnie 3-4 lata aż zmieni sobie na większe. Zastanów się czy
@Antiax ja tu biorę 43,5 metra. Wrocław jednak sporo tańszy od stolicy. Właśnie nie wiem czy to mieszkanie docelowe, pewnie nie bo oba mają taki sam metraż. Tu bardziej chodzi o świetną okazję z inwestycją na tym kredycie. Może kiedyś będę chciał mieszkać poza polską lub kupię większe
@JC97 właśnie boje się przygód z deweloperem i jego budową przez 2 lata. Chyba nerwy są tego nie warte. 2 lata to strasznie dużo, w życiu w 2 lata może się zmienić wszystko. Mimo to że wolę AK z powodu nieco lepszej lokalizacji, to jednak wybiorę pewność i spokój ducha, a także nieco wyższy standard i również dobra lokalizację, jak coś sprzedaż tego to formalność.
@ksiezycoweNieruchy: A nie myślisz o większym mieszkaniu? Takie 43 metry może być mało w perspektywie 10lat.
Mam podobną sytuację, praca w IT i wziąłem pod 2% 60 metrów. Pieniądze się szybko odrobi, a zostanę za 3 lata z wolną gotówą i przyciasnym mieszkaniem
armii krajowej 7 i długa 15


@ksiezycoweNieruchy: to z tych dwoch zdecydowanie AK7.

Prywatna silownie ktos musi utrzymywac, wiec bedzie np. stówka w czynszu dodatkowo, a na AK7 masz siłek w okolicy całą masę

Wyzszy standard tez kosztuje - centralna klime, ochrone, drozsze materialy tez ktos musi serwisowac, utrzymywac, kolejne koszty w czynszu.

W nowym budownictwie nie grzeje przez dach, caly budynek jest dobrze izolowany. Grzeje jedynie slonce wpadajace przez okna.
@Wychwalany masz częściowo rację:
- klima to tylko odprowadzone instalacje pod to, kupujesz i instalujesz oraz serwisujesz swoje urządzenie, więc czynszu nie ma za to.
Siłka prywatna to może być fajna sprawa, a w czynszu niewiele za to pójdzie.

AK lepsze, ale chcę ci się czekać 2 lata? dla mnie 2 lata to bardzo dużo. Płacę kredyt i nawet nie wiem jak to będzie wykonane. Wiadomo że gaj lepszy, ale nie za
kupujesz i instalujesz oraz serwisujesz swoje urządzenie


@ksiezycoweNieruchy: a gdzie ono bedzie sie znajdowalo? Na dachu? Tylko konserwator ma wstep na dach lub podmioty uprawnione za zgoda zarzadcy ktore wpisza sie do ksiazki wejsc na dach. Ponadto dowiedz sie czy serwis klimy na dachu nie jest drozszy.

Deweloper ci może podnieść ceny


@ksiezycoweNieruchy: sa u nich jakies zapisy waloryzujace cene mieszkania po podpisaniu umowy?
a gdzie ono bedzie sie znajdowalo? Na dachu? Tylko konserwator ma wstep na dach lub podmioty uprawnione za zgoda zarzadcy ktore wpisza sie do ksiazki wejsc na dach. Ponadto dowiedz sie czy serwis klimy na dachu nie jest drozszy.


@Wychwalany: Ale o jakim dachu mówisz? Stawiasz jednostkę zewnętrzną na balkonie, która obsługuje tylko Twoje mieszkanie i co za problem?
Ten kredyt można nawet spłacić już za 3 lata w całości jak masz hajs.


@ksiezycoweNieruchy: no nie możesz bo są limity dopłat. Ja wezmę 500k kredo z nadzieją że hiperinflacja 10% przez 5 lat przeje mi jego wartość. A byłbym w stanie spłacić to w 3 lata
@wetorek2 możesz to spłacić po 3 latach od wzięcia kredytu, ponieważ możesz go nadplacic już bez żadnych limitów. Wtedy przez 3 lata ciągniesz dopłaty, a po dopłatach już spłacasz całość jako nadpłata. Oczywiście jeśli ci się to będzie opłacać to możesz trzymać kredyt dłużej.
  • 0
@ksiezycoweNieruchy masz świadomość że biorąc kredyt na dziurę w ziemi która będzie do oddania za 2 lata, to przez 2 lata spłacasz tylko odsetki, nie płacisz ani 1zl kapitału? Dopiero po przekazaniu mieszkania Tobie, zaczniesz spłacać rate która będzie miała odsetki i kapitał? ( ͡º ͜ʖ͡º)