Wpis z mikrobloga

Obczajcie to: syn mój najstarszy @tymon_syn_acidda idzie od września do pierwszej klasy szkoły podstawowej Serious business
W związku z tym mieliśmy ostatnio spotkanie na którym były omawiane cele i założenia.
W skrócie:
- klasy max 10 osób (ja jako rocznik '82 pamiętam, że było nas po 40 osób xD), więc będzie można podejść indywidualnie do dziecka
- brak zadań domowych!, wszystko co dziecko ma się nauczyć będzie chłonęło na zajęciach
- Pani dyrektor przypomniała rodzicom, żeby nie popełniali błędu dodatkowych zajęć po szkole. Dzieciństwo ma upływać na oczywiście też nauce, ale po szkole to jedynymi zajęciami dodatkowymi mają być najwyżej jakieś sportowe.
- Tłumaczyła też, że jedną z najgorszych rzeczy jakie możemy zaserwować dzieciom to porównywanie do innych oraz wyścig szczurów. Zadała też pytanie: czy teraz z perspektywy czasu uważamy (my jako #rodzice) że ta szóstka albo piątka z historii była niezbędna? A może nasze życie byłoby takie same gdybyśmy wtedy dostali tylko czwórkę?
- Pewnie jeszcze o czymś zapomniałem, ale to nie zmienia faktu, że jeśli chodzi o wyniki 8 klas to przy tych założeniach szkoła jest No1 w #walbrzych. Uściślając: jest w czołówce a niektórych wynikach idą łeb w łeb z jedną, inną szkołą.
- Rozmawiałem też wcześniej z rodzicami, którzy mają tam dzieci w podstawówce (moje bąki chodzą tam do przedszkola, stąd znam innych) i co poniektórzy mówili, że ciężko było im przestawić swoje myślenie na nowy tryb, ale ostatecznie wszyscy są zadowoleni.

Witamy w programie budzących się szkół :)

Szkoła jest niepubliczna i trzeba płacić, ale spokojnie średnio zarabiający rodzice mogą sobie pozwolić na to. Nie mówiąc o tym, że 500 plus (a niedługo 800 :P) może spokojnie większą część pokryć.

#dzieci #szkola #edukacja
  • 169
- Tłumaczyła też, że jedną z najgorszych rzeczy jakie możemy zaserwować dzieciom to porównywanie do innych oraz wyścig szczurów. Zadała też pytanie: czy teraz z perspektywy czasu uważamy (my jako #rodzice) że ta szóstka albo piątka z historii była niezbędna? A może nasze życie byłoby takie same gdybyśmy wtedy dostali tylko czwórkę?


@acidd: moja była już #!$%@? że inne dzieci w wieku naszej córki, jeżdżą na rowerkach a nasza córka
@acidd: takie podejście to ja rozumiem, dobry rodzic z ciebie!

- Pani dyrektor przypomniała rodzicom, żeby nie popełniali błędu dodatkowych zajęć po szkole. Dzieciństwo ma upływać na oczywiście też nauce, ale po szkole to jedynymi zajęciami dodatkowymi mają być najwyżej jakieś sportowe.


Tu mam wątpliwości bo jednak dodatkowy język od małego może pomóc. oczywiście to tylko moja opinia, nie znam się na tym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@acidd: Ciekawe skąd wziął na to pieniążki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Pan_Slon Twoja była może mieć trochę racji - jazda rowerem u małych dzieci jest ważna z wielu względów, stymulują prace mózgu, zgrywają jedną półkule z drugą, rozwijają równowagę itp, masa rzeczy które zostaje z dzieckiem na całe życie.
Oczywiście nie wiem w jakim wieku jest Twija córka ale zwróć na to uwagę :-)
Nie mówiąc o tym, że 500 plus (a niedługo 800 :P) może spokojnie większą część pokryć.


@acidd: Jak stawki za szkołę się zwiększą i to 800 ziko będzie stanowić 1/10, bo garby pracujących Polaków już nie wytrzymają to wołaj xD
Mam tylko nadzieję żeby twój syn #!$%@?ł na moją emeryturę, bo jak zostanie wychowane kolejne bydło na moim garbie to nie wiem co zrobię

A co do podejścia takich szkół -
@acidd: Myślę że gdyby przenieść naukę dziecka od 9-15 codziennie, bez pośpiechu i gonieniu z materiałem to w publicznych szkołach podwyższył by się poziom momentalnie. Tak to moje dzieci maja lekcje w klasach 1-3 od 7:30 do 11:30. Nie jesteś w stanie zainteresować dzieci niczym w tym czasie i sami musza rozwijac swoje pasje. A pierwsze 2 lekcje śpią jeszcze.