Wpis z mikrobloga

@mwmichal: mięso mieliłem i coś przeskoczyło tak, że silnik się uruchamia ale się nie obraca "ta część"
Oddałem na gwarancję, co usłyszałem?
Że nieodpowiednie używanie sprzętu, koszt naprawy 400 zł - i dałem sobie spokój z tym bo mnie to tylko #!$%@?ło.
To sobie nie dawało rady z wymieszaniem ciasta kg na chleb - tylko się zacinało.
A teraz jak żyje na "swoim" kupie sobie markowy mikser to ten się spali i nie dożyje gwarancji, a ich moc jest taka, że się pocą przy większej ilości ciasta na naleśniki.


@kodecss: co ty pieprzysz za farmazony... xD może kup porządny sprzęt, a nie gówno mikser z biedronki... Hahaha no za łeb
@kodecss: dziwne, nasz pracuje dzień w dzień i nic się nie dzieje od 3 lat. To moze KitchenAid ale taki oryginalny z USA? Bo europejskie wersję mają plastikowe zębatki a USA ma z metalu. Albo jakiś Bosh przewidziany do pracy w małej gastronomii (nie wiem czy mum7 czy jeszcze model wyżej)
@peszekorzeszek: ogólnie to z 30-40 lat temu firmy takie jak Bosh/Zelmer/Electrolux/Predom/Grundig produkowały u nas na kontynencie i dlatego sprzęty z tamtego okresu są nierozjebywalne. Potem, aby utrzymać konkurencyjność w wyścigu szczurów, całą produkcję przeniesiono do Azji. Zelmer to w ogóle dawno dawno temu zbankrutował, została po nim tylko nazwa którą odprzedają sobie kolejni, chińscy importerzy, których jedyną pracą jest oklejanie znaczkami "Zelmer" całych palet chińszczyzny.
Nawet Dyson który szczycił się brytyjską
@toodrunktofuck: mam taki ruski mikser, dużo przeżył ale ostatnio już się dusi przy miksowaniu, a nie mam serca go wyrzuci. :-(


@iEarth: wymiana szczotek, czyszczenie komutatora, ogólne czyszczenie - ew wymiana smaru w przekładni, który dawno pewnie zjełczał, w najgorszym przypadku wymiana jeszcze łożysk, i będzie miał moc jak nowy.
@peszekorzeszek: ogólnie to jestem w szoku bo zrobiłem mały risercz i się okazało że dawna fabryka Zelmera dosłownie w pośmiertnych odruchach dalej produkuje w kraju swoje AGD pod marką SMAPP https://smapp.pro/
Bosh-siemens kupili resztki Zelmera kilka lat temu i przejęli go #!$%@?, a nazwę "zelmer" opchneli Hiszpanom którzy zalali nas chińszczyzną. Bosh-siemens zapomnieli jednak o małej spółeczce-fabryce ZELMOTOR która kiedyś zajmowała się tylko i wyłącznie robieniem silniczków do sprzętów Zelmera, jednocześnie