Wpis z mikrobloga

A teraz jak żyje na "swoim" kupie sobie markowy mikser to ten się spali i nie dożyje gwarancji, a ich moc jest taka, że się pocą przy większej ilości ciasta na naleśniki.


@kodecss: ale wiesz, że od tamtych czasów było dziesiątki ekologicznych regulacji jak na przykład zakaz lutowania ołowiem, co bezpośrednio przykłada się na żywotność większości produktów i o ile nie majsterkujesz to zaraz po skończeniu gwarancji idziesz kupić nowy.
@kodecss: wszystko kwestia tego, co sobie kupisz, wtedy nawet najniższa półka była "średnia". Kup mikser, który kosztuje w stosunku do wypłaty chociaż 1/2 tego co ten, to raczej też trochę podziała. Wystarczy brać minimum średnią i średnio-niską półkę, bez zbędnych bajerów i większość sprzętów działa wciąż całymi latami.

A co do miksera, to mam mikser marki "Kalorik", kupiłem za 3€ używany i działa już 10 lat prawie XD
@kodecss no to musisz kupić coś premium by mieć porównanie ze starym zelmerem.

teraz wybór sprzętu do mieszkania to droga przez mękę, każda literkę w specyfikacji trzeba sprawdzać żeby akurat nie trafić na ten słabszy/gorszy model.
A teraz jak żyje na "swoim" kupie sobie markowy mikser to ten się spali i nie dożyje gwarancji


@kodecss: Jak nie dożyje gwarancji, to powinieneś się cieszyć, bo dają Ci nowy w zamian i czas gwarancji zaczyna lecieć od nowa. Gorzej by było, jakby się palił zaraz po upływie gwarancji.

Oddałem na gwarancję, co usłyszałem?

Że nieodpowiednie używanie sprzętu, koszt naprawy 400 zł - i dałem sobie spokój z tym bo
A teraz jak żyje na "swoim" kupie sobie markowy mikser to ten się spali i nie dożyje gwarancji, a ich moc jest taka, że się pocą przy większej ilości ciasta na naleśniki.


@kodecss: Możesz kupić taki sam SMAPP- to stary Zelmer
@kodecss: Możesz go wybielić wodą utlenioną. Poszukaj na necie jak to robią z białymi obudowami komputerowymi. Może matka się ucieszy. Plastik pożółkł od światła słonecznego.
@kodecss: wiele osób już o tym wspominało, ale wspomnę i ja. Podobno dziedzictwo dawnego i niezawodnego Zelmera zostało kontynuowane przez firmę Zelmotor z Rzeszowa. Jako marka Zelmotor oferują części zamienne do dawnych produktów firmy Zelmer, a jako marka SMAPP sprzedają nowy sprzęt - zaprojektowany i produkowany w polskich zakładach Zelmotor.

Urządzenia marki SMAPP produkowane są przez Zelmotor Sp. z o.o. – polskiego producenta urządzeń AGD, silników, akcesoriów i komponentów.


Tutaj przykładowy
Bo trzeba zainwestować trochę więcej w jakąś porządną markę


@BornToDie69: z tym to tak średnio. Zelmer czy MPM czy Raven to w sumie sprzęt marketowy, ale potrafił żyć długo. Teraz mamy Zelmotor, który zasługuje na uwagę. Kupisz Bosh czy Tefal i też potrafi nie dożyć do końca gwarancji, ale cena za to 3x wyższa.