Wpis z mikrobloga

Ostatnio chciałem sobie posłuchać po polskiemu kogoś kto się zmagał z fobią społeczną albo zaburzeniem podobnym, jak wyglądała jego historia, czy udało mu się osiągnąć jakąś poprawę i w jaki sposób ją osiągnął etc. Jedynym znanym mi tego typu materiałem jak dotychczas był wywiad tego gościa u Aralki. No i trafiłem na filmik takiej dziewczyny i se go obejrzałem. No i spoko, widać po niej, że jej fobia społeczna jest legit, tylko później zajrzałem na jej inne filmy i tam na jednym opowiadała, że znalazła chłopaka ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ogólnie kwestia bycia w związku wśród damskich fobiczek przewija się dosyć często.
No i taka laska znajdzie kochającą osobę, która ją zaakceptuję i wesprze, pomoże się poczuć swobodniej, przecież coś takiego zadziała lepiej niż jakakolwiek terapia. Nie mówiąc o tym, że nieśmiałość u kobiet jest społecznie bardziej akceptowalna, co też ułatwia sprawę.
A taki przegryw? Moim zdaniem bez minimalnej pewności siebie nie ma się praktycznie szans u kobiet, nieśmiałość to jest jedna z najbardziej niemęskich cech, która z marszu odstrasza różowe, chuop to ma być chuop, musi być pewny siebie. Taka fobiczka założy se rodzinę, przełamie lęki i wyjdzie na prostą, a chuop jak skończy? Różniem może skończyć ehhh
Wszelakie zaburzenia psychiczne silnej rzutują na życie mężczyzn, oczywiście to bardziej złożone, ale czemu w kontekście samobójstw nikt o tym nie wspomni? Przecież to jeden z najbardziej oczywistych wniosków.
#przegryw #psychologia #fobiaspoleczna #depresja #logikarozowychpaskow #pieklomezczyzn
eisil - Ostatnio chciałem sobie posłuchać po polskiemu kogoś kto się zmagał z fobią s...
  • 30
@eisil: Potem takie laski gadają ale jak to anon że nie masz dziewczyny, jak można być samemu. Ja jakoś znalazłam sam się trafił, nikt do ciebie nie zagaduje? Dodałbym że takie laski w prawdziwej depresji, fobii, nawet jak mają tego chłopaka co go poznały. Jak wychodzą z problemów psychicznych to się rozstają, no bo wtedy to ona czuła się samotna i tak dalej, dalej. Ale teraz już jest zdrowa i wie
@eisil:
Kobieta z fobią społeczną - słodka przestraszona bidulka, trzeba się nią zaopiekować, szkoda jej.
Facet z fobią społeczną - pi**a i obsraniec, beka z niego, słaby psychicznie nieudacznik.

Potem bredzenie kobiet, że one są silniejsze psychicznie, dlatego rzadziej popełniają samobójstwa. Równie dobrze problemy mężczyzn można tłumaczyć psu.
@eisil: miej jakąś fobię, wadę, depresję, cokolwiek takiego jako facet i masz absolutnie #!$%@?, jesteś wybrakowanym egzemplarzem, którego pies z kulawą nogą...

Jakbym był w obecnym stanie fizyczno-zdrowotno-majątkowo-psychicznym jako babka, to JEDYNYM moim wrogiem byłby wiek 30+. A i tak miałbym powodzenie, powiedzmy, nieskończenie większe. W końcu teraz jest zerowe :)
@eisil: Przegryw opowiada jak to był gnębiony w szkole tej czerwonowłosej piździe, a ta tylko no ja akurat miałam dużo kolegów szkole i dobrze wspominam ten czas hihihihi. Sama miała pewnie wodospad w gaciach gdy widziała jak szkolne oskarki znęcali się nad takimi jak on. To tyle jeśli chodzi o zrozumienie problemów przegrywów przez normicków. Just idź na terapie bro
później zajrzałem na jej inne filmy i tam na jednym opowiadała, że znalazła chłopaka ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ogólnie kwestia bycia w związku wśród damskich fobiczek przewija się dosyć często


@eisil: no i?
  • 17
@Bover: Chodzi o to, że dla kobiet fobia społeczna nie jest aż taką przeszkodą aby wejść w związek, a znalezienie partnera może mieć pozytywny wpływ na przełamywanie lęków i ogólnie jestem zdania, że mając kogoś bliskiego życie nabiera kolorów.
Za to mężczyzna z fobią często jest pogrążony w samotności i przez brak umiejętności społecznych ma problem aby to zmienić, a na związek ma nikłe szanse, a społeczeństwo go opluwa i ma