Wpis z mikrobloga

Mirki jest sprawa
Sprzedałem auto dwóm znajomym w listopadzie Mazda 3 2006r diesel

spisaliśmy umowę odjechały

po 3 msc różowa dostaje wiadomość od jednej z dziewczyn że mazda stanęła na środku autostrady i silnik do wymiany ! + inne wady ukryte ( sugerują że ukryliśmy wady )

chciałem iść na ugodę i dać kasę bo zrobiło nam się szkoda

teraz znowu napisała do różowej że uwaga mechanik koszt naprawy wycenił na równowartość mazdy !!! 12k !!!

Czy ktoś tutaj nie oszukuje ???
Czy mogę mieć z tego tytułu jakieś konserwacje ???

mazda przechodziła regularnie przeglądy nawet przed sprzedaniem wymieniłem tarcze, klocki, filtry, olej mechanik u którego regularnie naprawiłem auto powiedział że szkoda w takim dobrym stanie sprzedawać ?!

mazda robiła średnio dziennie około 100km z tego co wiem

#kiciochpyta #handel #mazda #mechanikasamochodowa
  • 59
Parę lat temu kupiliśmy z różową seata cordobę 98r. W kiepskim stanie, ale liczyliśmy że ze 2 lata pojeździ. Widziały gały co brały dlatego po pierwszej awarii (około 3 tygodnie po zakupie) nie straszyliśmy poprzedniego właściciela sądem.

po około roku, wystawiliśmy ten szrot na sprzedaż, bo szkoda było ładować w niego kasy.
Cena dużo niższa niż my zapłaciliśmy.
Auto kupili "chłopaki co mają warsztat". Obejrzeli dokładnie, usłyszeli listę wad ukrytych i nawet
@Grzesiek1010: jak dasz kasę to przyznasz się że wiedziałeś o jakiejś wadzie. Oni muszą udowodnić że ukryłeś. Chyba że sprzedawałeś jako firma. Niech złożą pozew cywilny
@jestemtunew:

tak poza tematem... jaki jest sens nieodbierania pism? Przeciez jezeli nie odbierzesz po dwukrotnym awizowaniu to uznaje sie je za doreczone a ty nawet nie masz mozliwosci zapoznania sie co bylo w srodku...


Ale to było z jakiejś kancelarii, nie z sądu. tutaj o czym piszesz dotyczy pism z sądu
Czy ktoś tutaj nie oszukuje ???


@Grzesiek1010: skoro taki dobry stan, to dlaczego w ogóle rozważałeś płacenie? Chyba nie myślałeś że wymiana silnika to 200zł i zapominasz o sprawie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czy mogę mieć z tego tytułu jakieś konserwacje ???


Jak ukryłeś wady to tak, może dochodzić swoich racji na drodze cywilnej, jak nic nie ukrywałeś to śpij spokojnie
to było auto do zadań specjalnych i nigdy mi nie odmówiło posłuszeństwa odpalało


@Grzesiek1010: każde auto jest do zadań specjalnych jak się jakaś kluczowa część nie sypnie i nie zacznie puszka pandory.
Ja w moim 10letnim 1.6hdi nie miałem żadnego problemu, aż nie #!$%@?ły się wtryskiwacze piezoelektryczne, doprowadziło to (jakimś cudem) do odkładania się nagaru w głowicy, od razu też oberwała turbina i poszła do regeneracji.
Generalnie wydałem na remont silnika
@Grzesiek1010: jedyna radę jaka mogę Ci dać to po prostu im odpisz. Olanie sprawy to nie zawsze najlepszy pomysł, szczególnie jeżeli ktoś jest bardzo roszczeniowy i będzie chcial iść do sądu. Tak to masz już podkładkę w razie co, że znali stan auta.
@butterfly nie wiem jak zawołać wszystkich więc odpisze tylko Tobie

byłem posłuchałem mechanika wyszedłem

zarzucili mi tylko że chyba ktoś nas oszukał i brał od nas pieniądze bo w samochodzie nie był wymieniany olej od x lat co jest nie prawdą :)

teraz kilka faktów
w lutym 2022 wymieniłem olej tarcze klocki drążki stabilizatorów przód filtry wszystkie :) bo oddałem auto mojemu różowemu w między czasie jeszcze pompa od wspomagania kupiona zregenerowana