Wpis z mikrobloga

Mirki jest sprawa
Sprzedałem auto dwóm znajomym w listopadzie Mazda 3 2006r diesel

spisaliśmy umowę odjechały

po 3 msc różowa dostaje wiadomość od jednej z dziewczyn że mazda stanęła na środku autostrady i silnik do wymiany ! + inne wady ukryte ( sugerują że ukryliśmy wady )

chciałem iść na ugodę i dać kasę bo zrobiło nam się szkoda

teraz znowu napisała do różowej że uwaga mechanik koszt naprawy wycenił na równowartość mazdy !!! 12k !!!

Czy ktoś tutaj nie oszukuje ???
Czy mogę mieć z tego tytułu jakieś konserwacje ???

mazda przechodziła regularnie przeglądy nawet przed sprzedaniem wymieniłem tarcze, klocki, filtry, olej mechanik u którego regularnie naprawiłem auto powiedział że szkoda w takim dobrym stanie sprzedawać ?!

mazda robiła średnio dziennie około 100km z tego co wiem

#kiciochpyta #handel #mazda #mechanikasamochodowa
  • 59
@Grzesiek1010 silnik 1500-2500zł
Plus przekładka 1000-1500zł
Znajomi na straty. Ignoruj, nic nie płać. Przez 3 miesiące mogli z tym samochodzie zrobić wszystko. Nawet nie masz pojęcia jak niektórzy ludzie traktują samochody.
Ten diesel to 1.6 hdi od peugeota, montowany również w citroenach, fordach i volvo(z drobnymi zmianami w osprzęcie). Bardzo dobre silniki, parę drobnych problemów, ale żeby je zniszczyć to coś musieli odwalić, żeby bez żadnych symptomów tak o siadło
@Grzesiek1010: Jeżeli nie zataiłeś wad, nie powiedziałeś np. że trzeba dolewać oleju litra co tysiąc km i że płyn chłodniczy ubywa itp, jakieś wycieki że trzeba sprawdzać co chwilę stan To olej to, aczkolwiek jak są #!$%@? mogą iść na batalie sądową bo rękojmia jest jak najbardziej. Nie ma znaczenie czy stare auto czy nie. Może nie dokładnie ja, ale ze znajomym jak on kupował auto to kupił "gruza" tj silnik
Pamiętaj, jedyna gwarancja w razie sprzedaży auta używanego to do bramy i się nie znamy, ewentualnie gwarancja do STU DNI, a że studnia przy bramie to wiesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Krótko mówiąc - #!$%@?, przez 3 miesiące to mogła jeździć bez oleju i pałować go na zimnym do odcięcia
@Grzesiek1010: dosłownie olej tą sytuację. Na moim przykładzie, sprzedałem auto po 5 miesiącach gość do mnie dzwoni i mówi, że auto dał do mechanika bo miał jakieś problemy, że rozrząd w rozsypce, sprzęgło, olej zaczął brać itd. Chciał mi wysyłać zdjęcia zużytego sprzęgła (8 letnie auto...), chciał ode mnie zmiany umowy + obniżenie wartości i zwrócenie mu 10k. Powiedziałem mu, że nie mam fundacji i nie interesuje mnie jego auto. Standardowo,