Wpis z mikrobloga

Mirki jest sprawa
Sprzedałem auto dwóm znajomym w listopadzie Mazda 3 2006r diesel

spisaliśmy umowę odjechały

po 3 msc różowa dostaje wiadomość od jednej z dziewczyn że mazda stanęła na środku autostrady i silnik do wymiany ! + inne wady ukryte ( sugerują że ukryliśmy wady )

chciałem iść na ugodę i dać kasę bo zrobiło nam się szkoda

teraz znowu napisała do różowej że uwaga mechanik koszt naprawy wycenił na równowartość mazdy !!! 12k !!!

Czy ktoś tutaj nie oszukuje ???
Czy mogę mieć z tego tytułu jakieś konserwacje ???

mazda przechodziła regularnie przeglądy nawet przed sprzedaniem wymieniłem tarcze, klocki, filtry, olej mechanik u którego regularnie naprawiłem auto powiedział że szkoda w takim dobrym stanie sprzedawać ?!

mazda robiła średnio dziennie około 100km z tego co wiem

#kiciochpyta #handel #mazda #mechanikasamochodowa
  • 59
@Grzesiek1010: napisz im, że z przyjemnością oddasz im pieniądze lub doprowadzisz pojazd do stanu używalności, jeżeli tylko udowodnią ci, że zataiłeś wadę :) pociągnij ich trochę po kieszeni i napisz, że jak tylko otrzymasz decyzje rzeczoznawcy to oddasz hajs/naprawisz auto. Oni zmarnują 5-6 stówek na rzeczoznawcę, który zesra się ze śmiechu a oni nauczą się nie cwaniakować.
Czy mogę mieć z tego tytułu jakieś konserwacje ???


@Grzesiek1010: Nie. Nie jestes handlarzem, nie masz wiedzy specjalistycznej, nie masz odpowiedzialnosci takiej jak handlarz. Teoretycznie rękojmia, ale zapoznali się ze stanem faktycznym auta, podpisali papiery.
A od siebie dodam, że bardzo wątpliwe jest by motor padł tak na 100% by koszt naprawy był aż tak wysoki. Padnietych benzyn w trójkach było bardzo niewiele. Nie zdziwie sie jak mechanik chce ich wydymac
@widmo82 nie no właśnie co do lekkiego migania świateł i piszczenia przy otwartych drzwiach to może oznaczać spalenie żarówki w schowku(u mnie wymiana naprawiła problem)

a co do szyb to racja, jak mi padł akumulator to nie działały z pozycji kierowcy szyby