Wpis z mikrobloga

@CosyGrave: Twoja odpowiedz jest na poziomie patoprawaków którzy jak słyszą słowo gej to wklejają zdjęcia kilku skrajnie atencyjnie przebranych kolesi z jakiejś parady z innego kraju.

Uważasz ze parenascie milionów Polaków którzy sie nie zaszczepili + pewnie kilka milionów zaszczepionych ale którzy teraz uważają ze ktoś tu nieźle przesadzil z środkami zapobiegawczymi to od razu wyznawcy wymienionych przez Ciebie teorii spiskowych?

Właśnie idealnie się wpisałeś w to ze jak każdy kto
@WybuchowyCzajnik: no, ja w Poznaniu widziałem, że ludzie starali się trzymać dystans, nosili maseczki, dezynfekowali często ręce.
Spotkałem się też z kilkoma imbami:
- typ na BP na Dąbrowskiego - "zaparkował" BMW przed wejściem blokując przejscie i darł pape że on maseczki nie założy bo nie jest niewolnikiem i może komuś #!$%@?ć
- drugi typ zrobił awanture kasjerce w Biedronce jak mu zwróciła uwagę o maseczke - twierdząc że jest lekarzem
@rumpac: też nie nosiłem maseczki w sklepie, ale nigdy nie robiłem z tego powodu sensacji ani awantury. Częściej to uwagę zwracały kasjerki, które na kasie pomimo plexi miały maseczkę i się o to czepiały, ale nie widziały problemu kiedy wykładały towar na sklepie bez maseczki albo siedziały na magazynie czy na socjalu z koleżankami bez maseczek xD
Ta pandemia pokazała jaka hipokryzja i głupota tkwi w ludziach.
@michal0110: Stosowane w taki sposób w jaki stosowali je ludzie? Czyli wiszące na lusterkach samochodów albo gnijące w tylnej kieszeni spodni? Na pewno więcej złego niż dobrego, panika została zasiana, niestety zabrakło najpierw edukacji.
Czy pomagają? Nie wiem, być może, ale patrząc na to jak ludzie zachowują się w sklepach, łapaią każda kajzerkę żeby znaleźć tą najświeższą, obmacują każdego pomidora, albo worek foliowy odrywają liżąc najpierw palce to jednak myślę, że
Częściej to uwagę zwracały kasjerki, które na kasie pomimo plexi miały maseczkę i się o to czepiały,


@WybuchowyCzajnik: Czepiały, bo takie miały wytyczne odgórne i tyle. Pretensję do rządzących a nie do szeregowych pracowników którzy wykonywali swoje obowiązki, bo widzę nadal jest problem z rozróżnieniem tych dwóch rzeczy.
Zresztą kto z ludźmi pracował wie że potrafią być absolutnie obrzydliwi i w niektórych przypadkach to ja bym dożywotnio takie maseczki kazał nosić.
@michal0110: A co byłem złego w maseczkach? Medyczne ograniczają rozprzestrzenianie się wirusa.

Mówisz o maseczkach chirurgicznych, których przed 2020 rokiem nikt nie używał do ochrony przed wirusami,a po 2020 wszyscy lekarze nagle odtworzyli oczy bo pan w telewizorze tak powiedział?
Niezłe przemyślenia...
Myśl chłopie bo na starość będziesz się non stop na cudowne garnki dawał naciągać.
W maseczkach chodziła znaczna większośc społeczeństwa nastraszona przez media i głupich polityków, ale o tym już zapomniałaś.


@WybuchowyCzajnik: Garstka kulfonów głosiła jakieś bzdury na temat tego że maseczka ochrania przed zakażeniem natomiast reszta mówiła że znacznie redukuje rozprzestrzenianie się wirusa jeżeli się jest nosicielem, czemu uważasz że nakaz czegoś tak błachego jak noeszenie maseczki był zły?