Wpis z mikrobloga

#automatyka #programowanie #ai #sztucznainteligencja

Więc mówicie, że ChatGPT nie zastąpi informatyków? Kazałem GPT napisać program w SCL (taki trochę podobny język do Pascala wykorzystywany w automatyce) z tego grafu, dostał tylko link do pliku *.png
Za pierwszym razem zrobił to źle, ale idea była poprawna, dałem mu kilka wskazówek i napisał już program dużo lepiej. Pewnie przy piątej albo szóstej iteracji program byłby taki jak powinien być!
i-marszi - #automatyka #programowanie #ai #sztucznainteligencja

Więc mówicie, że Cha...

źródło: PuL3eZv

Pobierz
  • 10
  • 0
@czerwonygosciu:
Ale wiesz, że jak już się nauczy, to nie będzie potrzebował wskazówek?
@Veni
Jak ja uwielbiam konserwatystów :) Dzięki GPT i AI powstaną takie języki programowania, że każdy będzie w stanie programować! Coś narysujesz w UML (albo czymś podobnym), a na wyjściu dostaniesz gotowy program.
@i-marszi:

Ale wiesz, że jak już się nauczy, to nie będzie potrzebował wskazówek?

Takie wnioski opierasz na jakiś konkretnych założeniach, czy po prostu tak Ci szklana kula wylosowała?

Jak ja uwielbiam konserwatystów :) Dzięki GPT i AI powstaną takie języki programowania, że każdy będzie w stanie programować! Coś narysujesz w UML (albo czymś podobnym), a na wyjściu dostaniesz gotowy program.

O nie! Jesteśmy zgubieni... Zawołaj mnie za 20 lat i powiedz
Coś narysujesz w UML (albo czymś podobnym), a na wyjściu dostaniesz gotowy program.


@i-marszi: Takie rozwiązania już są i z jakiegoś powodu nie cieszą się jakąś większą popularnością ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Inna sprawa - jeśli myślisz że do tego potrzeba algorytmów sztucznej inteligencji to znaczy że nie masz zielonego pojęcia o tej klasie algorytmów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ile tak naprawdę programów, które piszecie na sterowniki w automatyce opiera się na jakiejś rozbudowanej strukturze, którą ciężko napisać? Większość mojego czasu to próba rozkminienia co jak powinno działać, samo pisanie to tylko jakaś marna część uruchamiania nowego systemu...