Wpis z mikrobloga

#biedanonim
Czytając tu wątki o zarobkach mam wrażenie, ze żyję na zupełnie innej planecie.

Ostatnie przykłady, na jakie tu trafiłem:

1) 2.5 roku doświadczenia w controllingu w Wawie - 15k brutto żaden problem
2) koleś ma 2 lata doświadczenia w IT i zarabia prawie 30k net na b2b (ma 175 zł za godzinę na fakturze)

Serio? Żadne aktualne raporty płacowe tego nie potwierdzają. Ba, dane na Glassdoor np. również tego nie potwierdzają (można popatrzeć na LinkedIn profile ludzi i sprawdzić mniej więcej ile wyciągają z danym expem). Co więcej, nie słychać jakoś o takich stawkach nigdzie jak się z ludźmi z tych branż rozmawia.

Czy to jest jakaś fata morgana, czy o co w tym wszystkim chodzi? Czy po prostu tak pensje szybko i znacznie skoczyły???

#zarobki #korposwiat #finanse #inflacja #pracbaza



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim
· Tag #biedanonim to wpisy z niską potrzebą anonimowości.

  • 46
@lukcio777: i tak musisz brać pod uwagę, że @wykopowy_brukselek z tego co pisze nie za bardzo into techniczne skille, więc z jednej strony może się cieszyć.
Może dlatego to ciągłe narzekanie na projekt, który mu nie pasuje, zamiast po prostu znalezienie czegoś innego, jeśli jest ryzyko wyłożenia się na technicznej rozmowie xd
zarabia prawie 30k net na b2b (ma 175 zł za godzinę na fakturze)


@mirko_anonim: Dość mocne uproszczone te przeliczenie - założyłeś tutaj 168h przepracowanych w miesiącu i to daje 29 400 zł. Zakładając średnio po 2 dni urlopowe miesięcznie (24 w roku), wychodzi już 26 600 zł net B2B. Także przy stawkach godzinowych, zostańmy przy godzinówce.

No i nie wiem czy dla wszystkich jest to jasne - "netto" na B2B to
@mirko_anonim: Śmieszne, autorem obu tych wypowiedzi które wspominasz jestem ja. Osoby które zarabiają te stawki to moi dobrzy znajomi, a tę z kontrollingu miałem oferowaną, chociaż pracuje w pokrewnej branży i finalnie nie zdecydowałem się na zmianę. Zresztą kilka osób wyżej potwierdziło że to normalna stawka. Nie wiem jak mam ci udowodnić że są realne. Nie mam interesu w tym żeby kłamać. To że jest dużo osób które zarabiają mniej i
@KOLEGAMAMY próg wejścia jest niski i otwarty na cały świat. Konkurencja przeolbrzymis plus gpt4 i jego przyszli następcy, na dodatek po 40 roku życia czujesz się jak dziwka która straciła piękno. Myślę ze garść zostanie z tych co kodują.
Ostatnie przykłady, na jakie tu trafiłem:


1) 2.5 roku doświadczenia w controllingu w Wawie - 15k brutto żaden problem


@mirko_anonim: siedzę w controllingu i potwierdzam, że to prawda. Teraz najczęściej proponują 12-14k, ale przed nasileniem inflacji i generalnie kryzysu można było wyrwać nawet okolice 16-17k. Oczywiście to nie na ładne oczy, musisz być giga ogarnięty merytorycznie i "osobowościowo". Większość pewnie zarabia 10-12k na takich stanowiskach i z takim expem.

I wydaje
nie myślałeś o freelancerce z takim skillsetem? robiłbyś jakieś gówno amerykańcom za dolary i żył jak królewicz


@hehexdlollmao: co masz na myśli? w sensie jakieś prace na fiveer czy coś, bo nie wiem czy wiesz jak ciężko konkurować na takim rynku z hindusami. Co dokładnie masz na myśli?
a o kwocie pisze bo od conajmniej 8 lat próbowałem wykopków ściągać zagranice


@wykopowy_brukselek: co masz na myśli, w sensie pomagasz się zaklimatyzować za granicą jak ktoś ma hajs czy jakoś inaczej, np. robota w it i że masz z tego część ich zysku?

wystawiłem fakturę w marcu na 32 k netto USD


@lukcio777: co robisz że taka kwota aż?