Wpis z mikrobloga

#zalesie #madki #bekazpodludzi
#!$%@? ale niektóre madki są przytrzymane.
Stoję w kolejce a przede mną jakaś matka z 2-3 rocznym dzieckiem.

I cały czas mówi do dziecka Amelko bądź grzeczna, bo jak nie to ten pan cie zabierze (i pokazuje na mnie palcem)
Jakby to było raz to okej.

Ale #!$%@? to było z 10 razy, dziecko na mnie patrzy i strach już ma w oczach.

I w końcu znowu "bądź grzeczna bo zaraz ten pan cie zabierze"

No i nie wytrzymałem i mówię do baby "czy pani jest zdrowa psychicznie, stoję za panią a pani cały czas straszy mną swoje dziecko. Może nie jestem najprzystojniejszy i nie wyglądam jak książę na białym koniu ale bez jaj, co to w ogóle za praktyka"

A ona mi odpowiada, że tak się robi.

No i znowu Amelko bądź grzeczna, bo widzisz że pan chce cie zabrać

No i mówię do niej Amelko masz bardzo głupią mamę, nigdy w życiu bym cię nie zabrał i nie zrobił ci krzywdy.
  • 43
@kodecss: Chciałbym podkreślić w tym miejscu używanie słowa "grzeczny". Co to znaczy być grzecznym? Posłusznym? Słuchającym się kogoś? Spełniającym czyjeś zachcianki?
Czy Wam - jako dorosłym ludziom zdarza się być niegrzecznymi? Nie ma czegoś takiego, jak bycie niegrzecznym. Można zachowywać się nieodpowiednio do sytuacji, ale jest to określenie w moim odczuciu strasznie źle używane, szczególnie w stosunku do dzieci.
Chciałbym podkreślić w tym miejscu używanie słowa "grzeczny". Co to znaczy być grzecznym? Posłusznym? Słuchającym się kogoś? Spełniającym czyjeś zachcianki?


@blunch: o właśnie też o tym pomyślałam. Dla większości ludzi grzeczny=nie płacze. Ale dziecko nie ma innej możliwości wyrażania emocji, więc co ma robić? Boląca noga albo zielony kubek, zamiast czerwonego może być naprawdę wielką tragedią, mimo że dorosłym się wydaje, ze to pierdoła. Małe dziecko ma problemy swojego kalibru, nie