Wpis z mikrobloga

@Kopyto96: Niby januszerka, ale z drugiej strony później płacz jak w sezonie owoce czy warzywa w sklepach dobijają astronomicznych cen, a sadownicy wolą żeby jabłka czy inne gruszki zgniły na drzewach, bo skupy za mało płacą a zapłacenie nawet minimalnej pracownikom nie zepnie budżetu i wyjdzie strata.
  • Odpowiedz
@Kopyto96: @davidero69: jak można mieć szacunek do pieniądza, gdy obecnie jest on mieszany z błotem. Sam NBP, który "stoi na straży wartości pieniądza" sra na niego. Politycy rozdając social to już nawet nie ma co wspominać. Przykład idzie z góry.
  • Odpowiedz
@Kopyto96: Jeszcze nie tak dawno tutaj panował wręcz kult #!$%@?. Jakoś 5-8 lat temu. Teksty typu praca uszlachetnia, nieważne jaka byleby była praca. Samolot spadł na blok, zginęli tylko czarni bo biali byli w pracy itp.

Teraz prym wiedzie Janusz Alfa, Januszexy i pan Areczek. Jestem skłony stwierdzić, że kogoś doścignęła rzeczywistość i poznał realia pracy w Polsce.
  • Odpowiedz
  • 1
@Kopyto96 Typowy wykop jest typowy, co roku a nawet częściej ten sam post i zaraz będzie pierdyliard komentarzy ze ci źli ogrodnicy, sadownicy nie chcą płacić nic a nic xD
  • Odpowiedz
@Nowystaryziel ja osobiście nigdy nie wyśle dzieciaka do takiej pracy. Sam z biedy przez kilka lat pracowałem przy zbieraniu malin, truskawek, cebuli, obieraniu cebuli, marchwi, ziemniaków i fasoli. Jedyne co dzieciak tam dostanie to pogardę i poniżenie, a nie pieniądze. I to nie były odosobnione przypadki, bo pracowałem u wielu rolników. Raz coś we mnie pękło, jak byłem na zbieraniu truskawek i zabrakło koszyczków, to wtedy nam kazali czekać aż dojadą,
  • Odpowiedz
@Kopyto96 @sikalafou Znajomy z liceum, którego stary ma kilka sadów kiedyś tego demota nieironicznie udostępnił xD
Tymczasem do dziś pamiętam jak ten sam typo w liceum namawiał znajomych z klasy, żeby przyszli popracować za 'dobry hajs', a nawet w okresie średniej pensji w okolicy 3000 złotych, oni zarabiali jakieś absolutne grosze.

Jak komuś się nie opłaca uprawiać owoców to powinien zmienić biznes, albo zmienić model prowadzenia działalności. Skoro bardziej się
  • Odpowiedz
@Kopyto96: Hej... podpisałeś "janusze biznesu", ale wiesz, że potem za te maliny to TY zabulisz po trzy dychy czy siedem? Czy może nie do końca widzisz związek?
  • Odpowiedz
  • 38
@Kopyto96 lubię jeszcze podkręcać sadownikow że jakoś w Niemczech można dać ludziom tyle żeby z pracy sezonowej w wakacje utrzymali się w Polsce przez pół roku a u nas nic się nie opłaca xD
  • Odpowiedz