Wpis z mikrobloga

Dlaczego nic się nie mówi o tym że zniknęły nagle wszystkie sklepy inne niż lidl, biedronka i żabka? Dawniej w mojej miejscowości był średni sklep społem, dwa małe spożywczaki, kilka pomniejszych sklepów specjalistycznych sklepików typu remontowy, papierniczy etc. Teraz jedyne co zostało to żabka i biedronka 5km dalej.
Co się stało z naszym narodem że nawet nie chce nam się sprzedawać towarów bo się nie opłaca ale jakoś portugalczykowi albo niemcowi udaje się na nas kosić miliardowe zyski?

#sklepy #inflacja #gospodarka #ekonomia #bekazpisu
  • 71
@Viado: Allegro Smart. Jak coś nie jest łatwopsujące i nie jest mi potrzebne natychmiast to mi się nie chce nawet iść po to do sklepu tylko zamawiam do paczkomatu.
Ostatnio nawet coraz więcej trwałego jedzenia typu przyprawy, konserwy itd. zamawiam do paczkomatu.
@Lorenzo_Sicario po prostu nie rozumiesz jak zakaz handlu wpłynął na zakupy Polaków. Teraz robią oni zakupy większe w piątek i sobotę, a w niedzielę w małym sklepie tylko jak coś zabraknie. Na pewno nie jest to jedyna przyczyna, bo rozwój sprzedaży internetowej i sieci supermarketów już wcześniej sprawiał, że sklepy upadały, ale swój wpływ miał i potwierdzają to również osoby z branży.
@Viado: Znikneły, bo nie chodziłeś tam na zakupy dzbanie.
A dlaczego Lidlowi, czy Biedronce się opłaca to są podstawowe kwestie ekonomiczne i jak o nie pytasz, to nie ma sensu ci ich tłumaczyć.
Zacznij swoją lekturę od np. efektu skali, pozycji negocjacyjnej z dostawcami, marek własnych, centrów dystrybucji itd.
@cebularz_szkorbutnikowy: nie zrozumiałeś co przedmówca pisał o zakazie handlu
no ale to typowe u pisowców
Chodzi o to, że zakaz handlu zachęca do robienia większych zakupów, a je zrobisz w większym sklepie (skoro już musisz tam jechać). To jedna z jego wielu wad o których pisowcy "nie pomyśleli", no ale przynajmniej Żabka (sponsor Rydzyka) ma żniwa.
Chodzi o to, że zakaz handlu zachęca do robienia większych zakupów, a je zrobisz w większym sklepie (skoro już musisz tam jechać). To jedna z jego wielu wad o których pisowcy "nie pomyśleli", no ale przynajmniej Żabka (sponsor Rydzyka) ma żniwa.


@FrasierCrane: niezle brednie xd
@Viado: zakładaj sklep, ponoś koszty, postaraj się cenowo konkurować z supermarketami, i dla uciechy takich jak Ty dokładaj do interesu, niech Ci się chce.