Wpis z mikrobloga

Dlaczego nic się nie mówi o tym że zniknęły nagle wszystkie sklepy inne niż lidl, biedronka i żabka? Dawniej w mojej miejscowości był średni sklep społem, dwa małe spożywczaki, kilka pomniejszych sklepów specjalistycznych sklepików typu remontowy, papierniczy etc. Teraz jedyne co zostało to żabka i biedronka 5km dalej.
Co się stało z naszym narodem że nawet nie chce nam się sprzedawać towarów bo się nie opłaca ale jakoś portugalczykowi albo niemcowi udaje się na nas kosić miliardowe zyski?

#sklepy #inflacja #gospodarka #ekonomia #bekazpisu
  • 71
Teraz jedyne co zostało to żabka


@Viado: ale żabka to w ogromnej większości tylko franczyza. Te wszystkie osiedlowe sklepiki ciągle mają tych samych właścicieli, którzy podpisali umowę z żabką na dostawy, wystrój, opiekę prawną i księgową. W zamian odpalają żabce dole i przyjmują jej strategie marketingowe- wszyscy są zadowoleni. Kolega też kiedyś odziedziczył spożywczaka po mamie i w rozrachunkach wyszło że umowa z żabką to duża oszczędność czasu i pieniędzy. Nie
@Viado: padają bo nie mogą konkurować ceną, u mnie jest lewiatan, abc, Polska Chata, biedronka i Dino. W dwóch ostatnich ceny na podobnym poziomie, reszta ma np. mleko po 5 zł, masło prawie 2 razy droższe, wszystkie chleby w folii. ABC się trzyma dobrze bo mają firmowy mięsny, ale oprócz wyrobów własnych i od czasu do czasu rzutu czegoś lepszego też bida, bo głównie wieprzowina tam leży.

Niestety ale markety wygrywają
nawet nie chce nam się sprzedawać towarów bo się nie opłaca ale jakoś portugalczykowi albo niemcowi udaje się na nas kosić miliardowe zyski?


@Viado: Sam sobie odpowiedziałeś - bo się nie opłaca.
Efekt skali robi swoje. Dlatego takie Dino, które jest rodzime rozwija się i stawia coraz więcej sklepów.
@Viado: dino się przyjęło, a jest polskie. U mnie jeden prywaciarz się mocno trzyma, ale to dzieki temu, ze postawił na duży wybór i w miarę ok cenę coś jak w lidlu. Do tego dodał idealny porządek i może działać dalej.
Mam jeszcze u siebie taki osiedlowy mały sklepik, ale on tez zaraz upadnie. Maja przebitkę 50% tego co jest w biedrze xD
@Viado dlatego że ludzie chcą mieć wybór. To znaczy że idą do sklepu, spojrzą na półkę i zobaczą czy cena jest odpowiednia czy nie. Jeśli cena jest nieodpowiednia to odkładasz na półkę i tyle. A w sklepiku osiedlowym?
Towaru nie widzisz , podaje ci go sprzedawca.
Póki nie skasowane to nawet nie wiesz ile kosztuje.
Do tego drożej.
Czym takie małe sklepy mogą konkurować, skoro nie ceną, jakością obsługi itd.
Dlatego wymierają....
@papieska_ONUCA: tak tak wiadomo polackiemu byznesmenowi to zawsze wiatr w oczy xD
wcale nie jest tak ze ludzie wola pojsc do normalnego sklepu ktory nie ma cen z dupy a godziny otwarcia nie zaleza od humoru wlasciciela ktoremu od 20 lat prowadzenia januszuszexu nie chce sie nawet oznaczyc cen na towarze xD